Паоло Банчеро има игра за 3 точки в последните секунди, за да издигне Меджик над Пистънс, 112-109
AP News | 2024-02-25 | 05:40:19

ДЕТРОЙТ (AP) — Паоло Банчеро разби равенството с игра за три точки 0,8 секунди преди края и завърши с 15 точки при победата на Орландо Меджик със 112-109 над най-слабия в НБА Детройт Пистънс в събота вечер.

Мачът на Орландо направи скок и наказателно хвърляне, след като пропусна два наказателни хвърляния 17,9 секунди преди края, позволявайки на Детройт да остават в рамките на две точки.

Кейд Кънингам имаше изравняващо полагане 12,4 секунди преди края и с шанс да изпрати мача в продължения, той удари ръба с изстрел от над 70 фута при сирената.

Орландо, който се бори с Маями за спечелването на Югоизточната дивизия, спечели три поредни и осем от последните си 10.

Всички титуляри на Меджик отбелязаха двуцифрен резултат, включително Джалън Съгс и Франц Вагнер, които отбелязаха по 14 точки. Имаха трима резерви, които отбелязаха поне 12 точки.

Кънингам имаше 26 точки за Пистънс. Те загубиха пет поредни загуби и имат съвпадащи рекорди от 4-24 у дома и на гости.

Пистънс имаха мач в Little Caesars Arena за първи път след загубата от Орландо на 4 февруари, 4 дни търговският срок на НБА, който промени отбора с най-лошия рекорд в лигата и постави някои играчи в домашна униформа с франчайза за първи път.

Симоне Фонтекио, придобит от Юта, вкара 17 точки, а Еван Фурние, придобит от Ню Йорк Никс, имаше 13 точки.

Кънингам компенсира за това в средата на третата четвърт, като отбеляза 3 точки за напред, за да даде преднина на Пистънс със 74-72.

Меджик се върнаха напред и имаха 90-85 водят, влизайки в четвъртата позиция и водейки с осем точки в средата на последната четвърт.

Пистънс се събраха, за да запазят конкурентоспособността си, но останаха недостатъчни, както често пъти този сезон.

Детройт беше без центъра Айзая Стюарт за втория от трите мача, тъй като той изтърпява наказание за удари и блъскане на центъра на Финикс Сънс Дрю Юбанкс часове преди мач в Аризона.

Magic: в Атланта в неделя вечерта.

Pistons: в Ню Йорк в понеделник вечер.