Паоло Банчеро отбеляза 32 точки, Меджик победи Пеликанс със 117-108
AP News | 2024-04-04 | 04:56:34

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Паоло Банчеро отбеляза 32 точки и Орландо Меджик победи Ню Орлиънс Пеликанс със 117-108 в сряда вечер.

Франц Вагнер вкара 24 точки, а Мориц Вагнер добави 18 точки за Меджик, които спечелиха три поредни победи и изпревариха с половин мач пред бездействащите Ню Йорк Никс за четвърто място в Източната конференция.

CJ McCollum имаше 36 точки и 10 борби за Ню Орлиънс, който загуби три поредни и четири от пет, слизайки от четвърто на шесто място в Западната конференция, само на половин мач пред Сакраменто, който е на седмо място.

Сион. Уилямсън вкара 15 точки и изглеждаше късметлия да избегне нараняване, когато краката му бяха отрязани от Гари Харис, който се подхлъзна и падна, докато се опитваше да избута топката от звездната сила на Пеликанс напред през третата четвърт.

По-късно Уилямсън отиде в съблекалнята с треньори, преди да се върне в играта, но остана на пейката през по-голямата част от четвъртата четвърт, играйки само 29 минути.

Уендъл Картър младши имаше 14 точки и 11 борби за Орландо, който стреля с 51,3% (41 от 80) и водеше с цели 20 точки, когато наказателни удари на Мориц Вагнер направиха 104-84 при 7:56 до края четвърта четвърт.

Ню Орлиънс дръпна до 112-106 при пауза на Дайсън Даниелс с 35 секунди преди края, но Банчеро отговори с забивка, за да го отстрани, след което трима играчи на Пеликанс - Хърб Джоунс, Трей Мърфи III и Даниелс - бяха изгонени, очевидно за коментари, направени към официални лица.

Даниелс завърши с 16 точки, а Мърфи - 14.

Банчеро, който отбеляза 30 или повече 10 пъти този сезон, отбеляза 18 от точките си през първото полувреме. Неговото пробив и резки забивки в последната минута на втората четвърт дадоха преднина на Орландо с 58-52, преди 3 на Мърфи да направи 58-55 на полувремето.

Magic: Visit Шарлът в петък вечер във втория мач от два мача.

Пеликанс: Домакин на Сан Антонио в петък вечер, за да затвори домакинството от шест мача.