Паоло Банчеро отбелязва 27 точки, Меджик преодолява 50-те на Мичъл, за да победи Кавс със 103-96 и да форсира мач 7
AP News | 2024-05-04 | 04:16:19

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Паоло Банчеро отбеляза 10 от своите 27 точки през четвъртата четвърт, помагайки на Орландо Меджик преодолява 50-те точки на Донован Мичъл и удържа Кливланд Кавалиърс със 103-96 в петък вечер, за да форсира решаващ мач 7 в серията от плейофи от първия кръг на НБА.

Три нощи, след като вкара 39 точки в 14 от -24 стрелба при загуба на път с една точка, която остави Меджик на ръба на елиминацията, 21-годишният Банчеро постави отбора си на гърба си и ги изведе до най-голямата им победа от години.

Франц Вагнер имаше 26 точки, а Джалън Съгс направи шест тройки и завърши с 22 за Меджик, които се отдръпнаха в последните минути, а Банчеро отбеляза тройка, която изведе Орландо завинаги напред при 92-89.

Мичъл беше великолепен за Кливланд, отбелязвайки всичките 18 точки на своя отбор през четвъртата четвърт. Дариус Гарланд завърши с 21, но в крайна сметка Кавс не успяха да преодолеят лошото стрелба за 3 точки (7 от 28).

Мач 7 е в неделя в Кливланд, където Кавс спечелиха Игри 1, 2 и 5 и очевидно играят по-добре, отколкото на гости, където загубиха седем поредни мача от плейофите, датиращи от водената от ЛеБрон Джеймс победа в Игра 7 в Бостън във финалите на Източната конференция през 2018 г.

Оттогава Cavs не са печелили серия след сезона. Меджик, в плейофите за първи път от 2020 г., се стремят към първата си серия победа от 14 години.

Орландо взе Игри 3 и 4 с общо 61 точки, но въпреки това излезе в петък вечер с леко различен поглед, вмъквайки нападателя Джонатан Айзък в стартовия състав и премествайки Вагнер от нападател на гард, за да постави четирима 6-футови 10 играчи на пода едновременно.

С центъра Джарет Алън аут за втори пореден мач заради натъртено ребро, Кавс плъзнаха напред Евън Мобли към центъра и стартираха Маркъс Морис-старши, след като 34-годишният играч излезе от пейката, за да вкара 12 точки и да издигне Нивото на физическо състояние на Кливланд.

Кавс изоставаха с 53-49 на полувремето и имаха късмет, че дефицитът не беше по-голям, като се има предвид, че са сбъркали при 13 от 14 опита за 3 точки.

С агресивен Мичъл и Гарланд, които привидно караха към коша по желание, Кливланд реализира 22 от 32 изстрела в дъгата и завърши с 50% стрелба като цяло (23 от 46) преди почивката, за да остане близо.

Най-накрая те се разгорещиха от далечно разстояние в трета четвърт, като Мичъл и Макс Стръс направиха 3 точки по време на скок от 17-4 в началото на периода. Изоставаха с цели девет, преди да затворят в рамките на 78-73, водещи към четвъртата четвърт.