Първокурсник QB Ейвъри Джонсън води в щата Канзас след номер 19 в Северна Каролина в Pop-Tarts Bowl
AP News | 2023-12-29 | 04:48:18

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Ейвъри Джонсън хвърли два тъчдауна и избяга за един, DJ Гидънс се втурна за 151 ярда и вкара два гола, а Канзас Стейт победи номер 19 Северна Каролина Стейт с 28-19 в Pop-Tarts Bowl в четвъртък вечерта.

Джонсън, първокурсник, който стартира за първи път, след като Уил Хауърд влезе в трансферния портал, хвърли за 178 ярда, втурна се за 71 и насочи тъчдаун от 15 игри и 72 ярда през четвъртата четвърт, което отложи мача и затвори солиден сезон за Wildcats на треньора Крис Климан (9-4).

Куотърбекът Бренан Армстронг се втурна за 121 ярда и тъчдаун и хвърли 164 ярда в последния си мач за Wolfpack (9-4), който не успя да спечели 10 мача за втори път в историята на програмата.

Гидънс получи тъчдаун от 37 ярда през първата четвърт, единственият му улов в мача, и бяга за 4-ярдов TD в началото на втората, което направи резултата 14-0.

Канзас Стейт водеше с 21-7 в края на втората четвърт и 21-10 на полувремето, но N.C. Стейт се събра през третата четвърт, благодарение отчасти на някои хитрости. Трент Пеникс избяга за тъчдаун от 60 ярда при фалшив удар с 1:50 до края на периода. Но опитът за 2 точки се провали, което позволи на Wildcats да поддържат преднина от 21-19.

Джонсън и Гидънс поеха управлението оттам. Гидънс имаше шест удара за 25 ярда при удар, който отне 7:24 часа и завърши с 8-ярдов пас за тъчдаун на Джонсън към Джейс Браун с оставащи 2:48.

Джейкъб Париш пресече Армстронг на N.C. следваща игра от scrimmage.

ФАЛШИРАЙТЕ ДОКАТО НЕ УСПЕЕТЕ

И двата отбора направиха успешни фалшиви удари.

Залагащият от щата Канзас Джак Блумър извика собствения си номер през втората четвърт за печалба от 30 ярда, която създаде бързащата TD на Гидънс.

Н.К. Стейт имаше най-голямата си игра при директен удар към Пеникс, стегнат край, от формацията на удар, която той изведе до крайната зона.

НЕУЛОЖИМИ ДВУЦИФРЕНИ ЗНАЧЕНИЯ

N.C. Единственият сезон с 10 победи на Стейт дойде през 2002 г., когато той отбеляза 11-2 с Филип Ривърс като куотърбек.

N.C. Щатът ще трябва да замени Армстронг, петокурсник, който се прехвърли от Вирджиния за последния си сезон, и завършващия Защитник на годината в Конференцията на Атлантическото крайбрежие Пейтън Уилсън.

Щатът Канзас може да очаква с нетърпение да има и двамата Джонсън и Гидънс през 2024 г.