Паскал Сиакам има трипъл-дабъл, Пейсърс прекратяват победната серия на 76ers на 6 с победа 134-122
AP News | 2024-01-26 | 05:08:34

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — новодошлият в Индиана Паскал Сиакам има 26 точки, 13 борби и 10 асистенции за първия си трипъл-дабъл от ноември 2022 г., извеждайки Пейсърс до победа със 134-122 над Филаделфия 76-ърс в четвъртък вечерта.

Джоел Ембийд отбеляза 31 точки и седем борби само три дни, след като счупи франчайз рекорда на 76-ерс със 70 точки. Филаделфия спечели шест поредни победи.

Ембийд, действащият MVP на НБА, беше един от титулярите, обявени в четвъртък за Мача на звездите на 18 февруари в Индианаполис за първи път от 1985 г.

Пейсърите прекъснаха поредица от три загуби и донесоха на Сиакам първата му победа, откакто се присъедини към отбора миналата седмица в търговията с Торонто. Отборът и неговите фенове също отпразнуваха обявяването на първия старт на Tyrese Haliburton в Мача на звездите.

Но дори след като Халибъртън пропусна още един мач поради разтегнато ляво сухожилие, Пейсърс направиха този да изглежда лесен. Те започнаха с шест поредни точки, бързо увеличиха разликата до двуцифрено число и поведоха със 17, преди да се задоволят със 73-61 на полувремето.

След това Индиана отвори второто полувреме с 10 поредни точки, за да направи резултата 83-61. Филаделфия така и не се възстанови в мач, в който никога не водеше.

Индиана се подобри до 8-4 срещу трите най-добри отбора в Източната конференция и има 0,500 или по-добре срещу трите.

Съобщението за мача на звездите дойде точно когато мачът трябваше да започне, така че Пейсърс почетоха Халибъртън по време на първия таймаут, като пуснаха повторно телевизионния клип. Феновете аплодираха Haliburton, а 23-годишният страж помаха на публиката.

76ers: в ​​Денвър в събота.

Пейсърс: домакин на Финикс в петък вечер.