Паскал Сиакам, Тайрис Халибъртън комбинират 43 точки, за да поведат Пейсърс срещу Лейкърс 109-90
AP News | 2024-03-30 | 03:41:33

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Паскал Сиакам завърши с 22 точки и 11 борби, Тайрис Халибъртън добави 21 точки, осем асистенции и осем борби и Индиана Пейсърс победи Лос Анджелис Лейкърс със 109-90 в петък вечерта в ключов мач за стремежите на двата отбора към плейофите.

Индиана спечели четири от шест, за да задържи поставения под номер 6 в Източната конференция, с последната победа, която даде на Рик Карлайл победа № 938 в кариерата, за да изравни Ред Ауербах за 12-то място в историята на НБА.

Ктузените звезди ЛеБрон Джеймс (ляв глезен) и Антъни Дейвис (ляво коляно) започнаха и играха като вечни звезди, докато Лейкърс се опитваха да подобрят позицията си в плейофите от номер 9 на Запад.

Дейвис завърши с 24 точки и 15 борби, докато Джеймс имаше 16 точки, 10 борби и осем асистенции. Остин Рийвс добави 16 точки и 13 борби в нощта, в която Лейкърс вкараха 5 от 29 тройки и направиха 16 изхвърляния, пет от Джеймс.

Залозите — и ранното ускорено темпо — създадоха забавно и понякога небрежно състезание.

Но след загубата от Лейкърс със 123-109 на финала на встъпителния Междусезонен турнир на НБА и 150-145 миналата неделя в Лос Анджелис, Индиана обърна сценария на стар враг.

Пейсърс водеха през почти всичките последни 39 минути. Те взеха преднина от 86-70 в края на третия, парираха всеки от подопечните на Лейкърс в началото на четвъртия и използваха бърз удар от 17-3, за да постигнат първия си печеливш сезон от 2020-21.

НАГОРЕ. СЛЕДВАЩ

Лейкърс: Направете четвъртата спирка от пътуване с шест мача в неделя в Бруклин.

Пейсърс: Изправете се срещу Нетс в понеделник в първия от двата мача след три дни.