Паскал Сиакам води възраждащата се атака на Пейсърс при победа със 125-108, която изравнява серията с Бъкс
AP News | 2024-04-24 | 05:24:19

МИЛУОКИ (AP) — Паскал Сиакам вкара 37 точки и Индиана Пейсърс преодоля друго фантастично представяне на Деймиън Лилард през първото полувреме, за да победи Милуоки Бъкс 125-108 във вторник вечерта и изравняват своите серии от плейофи от първия кръг на Източната конференция по мач всеки.

Индиана прекъсна серия от загуби от 10 мача в плейофите, която започна със загуба в мач 7 от Кливланд в първия серия от кръгове през 2018 г. Пейсърс бяха пометени от Бостън през 2019 г. и от Маями през 2020 г.

Две нощи, след като вкара всичките си 35 точки в първото полувреме на победата на Бъкс със 109-94 в първия мач , Лилард имаше 26 до полувремето във вторник и завърши с 34.

Това не беше достатъчно. Лилард не получи достатъчно помощ, тъй като Бъкс отново пропусна двукратния MVP Янис Адетокумбо поради разтегнат ляв прасец.

Антетокумбо не е играл, откакто беше наранен при победата над Бостън на 9 април Селтикс.

„(Той) стреля днес, беше много на пода“, каза треньорът на Бъкс Док Ривърс по време на медийната си сесия преди мача. „Той е все по-близо.“

Серията се отправя към Индианаполис за мач 3 в петък.

Пейсърс водят в НБА със 123,3 точки на мач през редовния сезон, но записаха най-ниската си точка общ процент и процент голове от игра (.396), докато стреляха 8 от 38 за тройки в мач 1. Този път Индиана приличаше повече на отбора, който спечели четири от пет мача от редовния сезон с Бъкс, като отбеляза поне 122 точки във всяка.

Сиакам, който спечели титла в НБА с Торонто през 2019 г., поведе, достигайки 16 от 23 от пода. Той също имаше 11 борби и шест асистенции. Сиакам вкара 36 точки в мач 1.

Майлс Търнър вкара 22 точки, а Андрю Нембхард 20 за Пейсърс. Тайрис Халибъртън имаше 12 точки и 12 асистенции.

Брук Лопес от Милуоки вкара 22 точки и вкара 6 от 7 от 3 точки. Крис Мидълтън отбеляза 15 точки. Боби Портис имаше 14 точки и 11 борби.

Въпреки новото голямо първо полувреме от Лилард, Бъкс изоставаха с 60-55 на почивката, докато Индиана записа 10 от 20 при опити за 3 точки.

Пейсърс увеличиха преднината си до 11 в началото на третата четвърт. Бъкс направиха серия от 8-0 и намалиха преднината на Индиана до 79-78, но Портис пропусна 14-футов удар, който щеше да изведе Милуоки напред с 3:28 до края в третия. Индиана увеличи преднината си до 92-83 до края на периода.

Милуоки се събра в началото на четвъртия, когато Оби Топин от Индиана беше призован за груб фаул с 1 срещу Пат Конаутън при удар към коша. Това позволи на Милуоки да запази притежанието, след като Конаутън потопи наказателното хвърляне, което завърши игра за три точки, за да намали преднината на Индиана до 92-88.

Но след като Джей Краудър от Милуоки пропусна тройка, Индиана загуби осем последователни точки в период от 74 секунди, за да вземе 12 точки преднина с 9:17 до края.

Индиана в крайна сметка увеличи преднината си до 23 точки.