Паскуантино, Мелендес Хоумър като Royals печелят с 9-4 и спират поредицата от 4 победи на Orioles
AP News | 2024-04-20 | 04:56:33

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Вини Паскуантино и MJ Melendez са домакини, за да помогнат на Канзас Сити Роялс да победят Балтимор с 9- 4 в петък вечер и спря поредицата от четири победи на Ориолс.

Адли Рутшман записа първия си голям шлем в кариерата за Ориолс, хоумър в седми ининг срещу Уил Смит.

Дийн Кремер (0-2) се оттегли от първите си 11 удара, преди Паскуантино да вкара сплитер 1-1 в десния пулпен за своя четвърти хоумър.

М.Дж. което завърши слайд 0-за-23. Майкъл Маси и Хънтър Ренфро постигнаха попадения от два ръна за преднина от 6-0.

Майкел Гарсия спря пързалка 0-към-26 с водещ сингъл в седмия, а Мелендес отбеляза хоумър от три ръна от Дилън Тейт, докато Канзас Сити спечели деветия си пореден домакински мач.

Алек Марш (3-0) избяга от задръствания в първия и четвъртия ининг, работейки около чифт Rutschman сингъл. Марш допусна три попадения и две разминавания, като отбеляза шест в 5 2/3 ининга без гол.

Кремър допусна три ръна, две удара и три ходения за 5 2/3 ининга.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Маси беше 2 за 4, след като се възстанови от стягане в долната част на гърба, което беше отстрани него от пролетната тренировка. Канзас Сити избра вътрешния играч Ник Лофтин в Triple-A Omaha.

Orioles RHP Corbin Burnes (2-0, 2.28 ERA) се противопоставя на Royals LHP Cole Ragans (0-1, 1.93) в събота.