Паскуантино се измъкна с 5 RBI, докато Роялс победи Астрос 11-2
AP News | 2024-04-11 | 04:48:48

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Вини Паскуантино се измъкна от спада в началото на сезона с хоумрън и най-високите в кариерата си пет RBI, за да поведе Канзас Сити Роялс до победа с 11-2 над Хюстън Астрос в сряда вечерта за тяхната шеста поредна победа.

Паскуантино направи 3 за 3 със сингъл, двойно, Хоумър и разходка с два отбелязани ръна след влизайки в играта с 4 за 37 с четири сингъла и нито един RBIs.

Кралските отбори вкараха седем пъти в третия ининг, стартирани от двойния удар на Паскуантино. Канзас Сити, който имаше осем ръна в седмия мач срещу Чикаго Уайт Сокс на 4 април, има няколко ининга от седем или повече ръна през април за първи път от 2000 г.

Сет Луго (2-0) допусна два ръна и седем попадения в шест ининга. Това беше деветият качествен старт на Royals от 12 мача, най-много в големите мачове.

Поредицата от шест победи на Royals е най-дългата им от миналия септември, когато те също спечелиха шест поредни – включително три -почистване на играта на Astros в Хюстън. Роялс ще победят със 7-0 у дома във финала в четвъртък.

Роялс са със 7-1 в последните си осем мача срещу Астрос.

Спенсър Аригети (0-1) направи своя дебют в голямата лига и се справи с проблемите в първите си два ининга, преди да се откаже от седем бяга в своя трети и последен ининг.

Роялс се удариха в третия. Паскуантино записа първия си удар от допълнителната база и първите два RBI за сезона с дубъл от две последователности. Салвадор Перес сингъл и MJ Melendez вървяха, за да заредят базите, преди Нелсън Веласкес да погали сингъл с два ръна вдясно.

Адам Фрейзър шофира в Мелендес със сингъл. Хънтър Ренфро оформи резултата с дубъл от два ръна.

Астрос получиха чифт рънове в четвъртия с дубъл от Яйнер Диас и саможертвен флай от Хосе Абреу.

Но Паскуантино отговори с първия си хоумър за сезона в края на четвъртия и кара в четвъртия си манш на жертвен флай в шестия. Royals добавиха два ръна в осмия, включително RBI сингъл от Pasquantino.

ТРАНЗАКЦИИ

Astros: RHP Wander Suero беше избран да Triple-A Sugar Land, за да освободи място за Arrighetti.

Астрос ще изпратят RHP Hunter Brown (0-1, 6.43 ERA) на могилата, за да се изправи срещу RHP Brady Singer (1-0, 0.68).