Пастрнак води Бруинс до победа с 6-2 над Флайърс
AP News | 2024-01-27 | 23:17:05

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Дейвид Пастрнак отбеляза два гола и асистенция, Джеймс ван Римсдайк отбеляза гол и асистенция, а Бостън Бруинс победиха Филаделфия Флайърс 6-2 в събота във финалния мач за двата отбора преди паузата на мача на звездите в НХЛ.

Чарли Макавой, Дантон Хайнен и Чарли Койл също отбелязаха за Бостън, който спечели седем от осем. Водещият в Атлантическата дивизия Бруинс влезе в игра наравно с Ванкувър за най-много точки в НХЛ. Те вече имат 71. Линус Улмарк направи 35 спасявания, а Павел Зака ​​добави две асистенции за Бостън.

Тайсън Фьорстър вкара и двата гола за Филаделфия, която загуби своя пети пореден мач.

Оуен Типет (долната част на тялото) пропусна четвъртия си пореден мач един ден, след като подписа 8-годишно удължаване на $49,6 милиона. Флайърс също бяха без вратаря Картър Харт, който си взе отсъствие за неопределено време от отбора във вторник. Сам Ерсон беше изтеглен в събота, след като допусна четири гола при 14 удара през първия период. Кал Петерсен го замени, за да започне втория период и направи 12 спасявания.

Пастрнак, който ще играе в своя четвърти Мач на звездите, продължи доминацията си на Флайърс. Той има 11 гола и шест асистенции по време на серия от точки от седем мача срещу Филаделфия и 42 точки в 29 мача в кариерата си срещу Флайърс.

Мачът беше нулев, докато Пастрнак не реализира при удар с китка при 5:51 преди края на първия, започвайки серия от четири гола за 4:14. Макавой вкара седмия си гол 1:37 по-късно от страната на гънката след напречна настройка на Зака.

Хейнен направи 3-0, когато вкара при отклоняване на удар на Брандън Карло от далечна дистанция. Официални лица потвърдиха гола, след като прегледът на видеото показа, че Хайнен не е пуснал шайбата с висок стик. Пастрнак записа своя втори гол в състезанието и водещ в отбора 33-и гол с 1:37 преди края, за да направи 4-0.

Бруинс продължиха оттам, откъдето спряха в първия период след паузата, когато ван Римсдайк вкара 1:15 във втората след асистенция от пас на Пастрнак зад вратата, за да направи преднина от пет гола. Асистенцията повиши най-добрия сбор точки на Пастранк до 72.

Фоерстър измъкна Филаделфия с първия си удар в мача при 4:37 преди края в периода, когато ударът му от близко разстояние премина през подложките на Улмарк. Той отбеляза втория си резултат с 8:32 за игра.

Присъединявайки се към Пастрнак в Мача на звездите ще бъде вратарят на Бруинс Джереми Суейман, който ще се появи за първи път след 16-3-7 с 2,30 гола -срещу средното и 0,924 процента на спасяване в 27 игри. Травис Конечни, който води Филаделфия по голове (22) и точки (42), ще представлява Флайърс във второто си участие.

Преди мача Флайърс въведоха Марк Речи в Залата на славата на клуба. Речи, който имаше 1533 точки в 1652 мача в кариерата си, изигра 10 от своите 22 сезона с Флайърс. Речи държи рекорда на Филаделфия по точки за един сезон, поставен през 1992-93 г., когато записа 123 точки.

Бруинс: Домакин на Калгари на 6 февруари.

Флайърс: във Флорида на 6 февруари.