Pat Suemnick, Kerr Kriisa, RaeQuan Battle помогнаха на Западна Вирджиния да победи номер 25 Тексас със 76-73
AP News | 2024-01-14 | 03:48:19

МОРГАНТАУН, Западна Вирджиния (AP) — Pat Suemnick постави рекорд в кариерата си от 16 точки и шест борби, Западна Вирджиния изгради двуцифрен аванс и се задържа за победа със 76-73 над номер 25 Тексас в събота вечерта.

Кер Крийса и РаеКуан Батъл добавиха по 14 точки, а Куин Слазински имаше 13 точки за Западна Вирджиния (6 -10, 1-2 Big 12), което прекъсна поредица от три загуби.

Тексас (12-4, 1-2) не можа да преодолее нов късен дефицит, след като победи Синсинати в последните секунди във вторник.

Западна Вирджиния смени играчи, търсещи всякакъв вид вътрешно присъствие, докато центърът Джеси Едуардс се възстановява от счупена китка. Suemnick започна последните два мача.

Suemnick заби рикошет, а Kriisa отбеляза тройка, за да изведе Западна Вирджиния напред, за да остане, 40-38, при оставащи 15:28.

Тексас изминаха три минути между головете от игра и Слазински потопи две свободни хвърляния, за да увенчае серия от 7-0 за най-голямата преднина на Западна Вирджиния, 59-48, при оставащи 5:45.

Макс Абмас вкара 19 от най-високите си за сезона 32 точки в последните пет минути, включително два свободни хвърляния с 1:08 оставащи, за да намали дефицита на Тексас до 68-65. Но Дългохорните не се доближиха.

Дилън Дису, който отбеляза най-високите в кариерата си 33 точки срещу Синсинати, отпадна при оставащи 2:16 и завърши с 18 точки.

ПОСЛЕДСТВИЯ НА АНКЕТАТА

Longhorns може да изпаднат от анкетата на AP Топ 25 за първи път от средата на сезон 2021-22. Това обаче няма да получи най-голямо внимание, тъй като поредицата от избори на номер 23 Гонзага от цели 143 последователни седмици също може да приключи, след като Булдогите загубиха от Санта Клара в четвъртък.

Тексас: Лонгхорнс допуснаха 22 връщания, бяха аутбаундирани с 32-21 и загубиха две от трите.

Западна Вирджиния: След като отстъпиха 44 точки в боята при пълна загуба от Канзас Стейт на Във вторник планинците изглеждаха по-агресивни в защита и взеха по-умни решения в събота.