Пати Милс веднъж победи Хийт във финалите на НБА. Той иска да се поправи в Маями сега
AP News | 2024-03-07 | 23:42:03

МАЯМИ (АП) — Пати Милс все още си спомня, че беше разстроен, когато Маями победи Сан Антонио във финалите на НБА през 2013 г. И той знае, че феновете на Хийт вероятно не са му простили за ролята му в това, че Спърс оглавяват Хийт през следващия сезон в мача-реванш за титлата.

Милс се надява да спечели тези фенове сега.

Най-новият член на Хийт беше с отбора в Далас в четвъртък за първия си мач с униформа на Маями, след като ден по-рано подписа договор за остатъка от сезона. На 35 години той вярва, че все още може да донесе много на съперник – поради което искаше да бъде в Маями и вече вижда паралели между културата на Heat и начина, по който Спърс оперираха през неговите девет години в Сан Антонио.

„Мисля къде се намирам в кариерата си и какво вече успях да постигна, като част от култура като тази, печеливша среда, една цел в ума и разбирането, че различните аспекти на хората да играят своята роля, да играят своята роля, за да могат да постигнат целта, това определено е гръбнакът за мен и това, от което съм тръгнал и какви са моите ценности,” каза Милс. „Мисля, че там има много ценности, които съответстват на културата тук.“

Милс отбеляза трета четвърт с 14 точки за Спърс в мач 5 от финалите на НБА през 2014 г., като отбеляза 4-за-4 при тройки за 4-минутен период от този период и този изблик до голяма степен гарантира, че заглавната серия нямаше да подмине онази вечер в Сан Антонио. Спърс спечелиха титлата с победа със 104-87, последният мач, в който ЛеБрон Джеймс, Крис Бош и Дуейн Уейд щяха да играят заедно като съотборници в Хийт.

Милс игра предимно пестеливо в 19 мача с Атланта извън резервната скамейка този сезон, преди да бъде отменен на 29 февруари, навреме, за да запази правото си след сезона с друг отбор. Хийт ще стане петият отбор от НБА, за който Милс е играл, заедно със Сан Антонио, Портланд, Бруклин и Хоукс.

Той има тонове опит в големи мачове — 95 мача в плейофите на НБА, две посещения на финалите на НБА (и двете със Спърс, и двете срещу Маями), четири пътувания до финалите на конференцията и той е четирикратен олимпиец за Австралия. Милс планира да бъде с Boomers за пета олимпийска изява това лято на Игрите в Париж.

„Погледнете го през следващите няколко месеца и знаете какво има на масата по отношение на целите за постигане“, каза Милс. „Много съм развълнуван да сложа всички яйца в една кошница тук. Очаквам да предстоят огромни, огромни няколко месеца – започвайки тук с Heat и след това в Париж с Boomers. гард, след като Джош Ричардсън – който изкълчи рамо в мач срещу Бостън миналия месец – избра да се подложи на операция тази седмица, която сложи край на всякакъв шанс той да се завърне преди следващия сезон. Маями се съгласи на сделката с Милс във вторник, в същия ден, когато беше обявено, че Ричардсън ще има процедура за края на сезона в сряда.