Патрик Корбин печели 1-ва победа за сезона, Nationals победиха Red Sox с 5-1
AP News | 2024-05-11 | 04:08:48

БОСТЪН (AP) — Патрик Корбин допусна едно бягане в пет ининга за първата си победа за сезона, Трей Липскомб имаше два ръна сингъл и Вашингтон Нешънълс победиха Бостън Ред Сокс с 5-1 в петък вечерта.

Корбин (1-3) допусна седем попадения и разходка и имаше четири удара, за да намали ERA от 6,45 на 5,91. Той позволи на бегачите да стигнат в четири от пет ининга, помогна в първия, когато десният краен играч Виктор Роблес изхвърли бегач у дома за финалния аут.

Робълс и Еди Росарио имаха по две попадения, за да помогнат на Nationals преместете над .500 за втори път този сезон на 19-18.

Гарет Купър се удвои в самотната серия на Бостън. Стартерът на Red Sox Tanner Houck (3-4) се сблъска с проблеми с два аута на два пъти, но донесе седем ининга на топка с три бягания. Десничарят удари четири и хвърли 65 от своите 95 подавания за удари.

Бостън блокира 11 и отиде 1 за 9 с бегачи в позиция за гол. Ред Сокс загубиха шест от седем, за да паднат до 19-19.

Вашингтон имаше четири поредни два аут удара във втория ининг. Lipscomb имаше двукратен сингъл, който отбеляза Кейлбърт Руиз и Еди Росарио. Липскомб се опита да отбележи при удара на Робълс, но бе изхвърлен от левия краен играч Джарен Дюран.

Националите добавиха серия в четвъртата, като Луис Гарсия удвои с два аута и отбеляза само един гол от Менесес. Уошингтън добави още два ръна в деветия мач срещу Ред Сокс, който се доближава до Кенли Янсен.

Самотен удар на Бостън срещу Корбин дойде в четвъртия ининг. С двама по-малко и Конър Уонг на първа база, Купър изпрати удар, който остърга Зеленото чудовище и се разтърси достатъчно в аутфилда, за да позволи на Уонг да отбележи гол изправен.

СТАЯ НА ТРЕЕНА

Nationals: RHP Josiah Gray проведе сесия на булпен с 35 терена в петък. Всички терени бяха бързи топки. Грей е в IL от 9 април с разтежение на флексора на десния лакът/предмишница. … 1B Джоуи Гало трябваше да се появи във втория си пореден мач за рехабилитация за Triple-A Rochester, но мачът в петък беше провален. В четвъртък Гало направи 2 fo -5 с хоумрън от три ръна. Той е в IL от 26 април с изкълчване на лявото рамо.

Ред Сокс: Преди мача мениджърът Алекс Кора каза, че операцията е изключена за OF Masataka Yoshida, въпреки че ще мине известно време, преди да вземе бухалката. Йошида е аут от 29 април заради разтежение на левия палец. „Поне в един момент знаем, че ще бъде на разположение и ще може да ни помогне“, каза Кора. … RHP Гарет Уитлок (лява наклонена деформация) хвърли на живо нападатели в петък. „Ще видим как се чувства (събота), след което ще решим дали ще отиде на рехабилитация следващата седмица“, каза Кора.

Nationals RHP Джейк Ървин ( 2-3, 3.72) трябваше да се изправи срещу Red Sox RHP Cooper Criswell (2-1, 1.74) в събота във втория мач от серията от три мача.