Патриотите не успяха да надградят победата, пропаднаха през второто полувреме на загубата 27-17 от Чийфс
AP News | 2023-12-18 | 02:33:04

ФОКСБОРО, Масачузетс (AP) — Канзас Сити Чийфс станаха най-новият отбор, донесъл домакинска загуба на Пейтриотите от Нова Англия в сезон, изпълнен с тях за треньора Бил Беличик и този някога горд франчайз на НФЛ.

С поп икона, за която не е непознато да свири пред разпродадени тълпи на стадион Жилет, гледайки от луксозен апартамент, Chiefs осигуриха Тейлър Суифт и тълпата от фенове, които присъстваха на неделния мач с много причини за радост.

Същото не може да се каже за Патриотите, които се бориха през второто полувреме на загуба с 27-17, която ги свали до 3-11 за сезона.

Вместо да изградят победата си от седмица 14 над Стийлърс, Патриотите приличаха на най-долния отбор от НФЛ, който бяха през по-голямата част от този сезон.

Нова Англия със сигурност ще пропусне плейофите за трети път от четири сезона, като най-големият въпрос в извънсезона се върти около старши треньора, който ръководи шестте победи на отбора в Супербоул.

Спекулациите относно работния статус на Беличик зависят ли от това дали Пейтриътс могат да завършат сезона с по-добри резултати, създават ли някаква допълнителна мотивация в съблекалнята?

„Не“, каза защитник Детрих Уайз младши. , един от малкото останки от последния път, когато Патриотите спечелиха Super Bowl през 2018 г.

Беличик обикновено започва своята пресконференция след мача с резюме на играта. След загубата с 27-17 от Patrick Mahomes и Chiefs, треньорът се зае направо с въпроси – още един знак за изпитателен сезон, който остава до три мача.

От въпроса защо корнербекът Джей Си Джаксън е посочен като активен, но в крайна сметка не е играл, до въпрос за решението да се избута топката далеч от близката халфова линия, когато изостава със 17 точки в началото на четвъртата четвърт, Беличик се позова на обичайното си мантра да прави това, което смята, че е най-добро за отбора.

„Има много неща, които влизат в решението“, каза Беличик.

Патриотите паднаха до 1-7 у дома, още един знак, че е краят на ерата на Беличик може да е близо.

Тайт ендът на Канзас Сити Травис Келс говори с благоговение за треньор, който е превъзмогнал собствения си отбор в няколко случая, като Чийфс също върна услугата на Нова Англия.

“ Имам цялото уважение на света към този човек. Всеки път, когато се изправя срещу него, това е най-трудната работа в НФЛ, да се изправя срещу защита на Беличик“, каза Келсе, който завърши с 28 ярда при пет уловени удара.

Попитан дали неделя представлява потенциално последният път, когато Kelce се изправя срещу воден от Belichick отбор Patriots, двукратният победител в Super Bowl отговори: „Чувство е дори да си помисля, но имам чувството, че човекът все още има останал футбол в него.”