Патриотите продължават да се борят за Беличик, но не успяха, спаднаха до 4-12 след загуба от Билс
AP News | 2024-01-01 | 02:40:48

ОРЧАРД ПАРК, Ню Йорк (AP) — Извън състезание за плейофи и изправени пред несигурност относно бъдещето на Бил Беличик, Нова Англия Пейтриътс се бориха до последния съдийски сигнал в неделя за техния дългогодишен треньор.

Куотърбекът Бейли Запе и Патриотите бяха издръжливи, въпреки че паднаха до 4-12 след загуба с 27-21 от дивизионния съперник Бъфало Билс. Нова Англия, която вече победи Бъфало веднъж, остана конкурентоспособна и направи мач с един резултат в последната четвърт, въпреки че обърна топката в четири от първите си шест офанзивни серии и изостана с два тъчдауна.

„Очевидно ужасни първи 20 минути“, каза Беличик. „Оттам нататък се борихме. Но очевидно им даде твърде голяма преднина и не успя да я върне.“

На фона на спекулациите за големи промени извън сезона, задаващи се в Нова Англия, Патриотите отказаха да се откажат от сезона, като същевременно продължиха тенденцията да не могат да съберат четири четвъртини добър футбол.

Преди да приемат Ню Йорк Джетс в безсмислен финал на сезона, Пейтриотите вече имат повече загуби, отколкото през който и да е от 24-те сезона на Беличик във Фоксбъро — и най-много, откакто достигнаха 2-14 през 1992 г. при затварянето на двусезонния престой на Дик Макферсън като треньор.

С по-малко от 20-7 до 2 1/2 минути от втората четвърт и изоставайки с 27-14, след като позволиха на Джош Алън да започне третата четвърт с втория от двата тъчдауна с 1 ярд, Пейтриотс събраха отговор.

„Никой не е загубил вяра, никой не е загубил вяра, очевидно никой не се е отказал,“ каза центърът Дейвид Андрюс.

Твърде много грешки – които не се срещат обичайно по време на почти две десетилетия на Патриотите серия от доминация под тандема Беличик и Том Брейди – в крайна сметка им струва.

Първият опит за пас на Zappe беше отклонен от корнербека Расул Дъглас и пресечен от гмуркащия се защитник Ед Оливър. Дъглас извади третия опит на Запе при 14 на Нова Англия, за да накара Алън да вкара при бягане от 1 ярд. И при първото завършване на куотърбековете при следващото шофиране, Кристиан Бенфорд изтръгна топката от стегнатия край на Фараон Браун.

Дъглас прихвана Запе отново в началото на втората четвърт и я върна за тъчдаун от 40 ярда, който даде преднина на Билс с 20-7.

„Такива неща ще се случват“, каза Запе, който завърши 16 от 26 подавания за 209 ярда, докато се втурна за 37 ярда и тъчдаун. „Но важно е как реагираш, как се връщаш към следващата серия и как играеш.“

След като завърши всеки от последните 17 сезона с положителен марж на оборот, Нова Англия е минус-10 този година.

Защита на Пейтриътс, която ограничи Алън до 15-от-30 за 169 ярда подаване и два TD-та, бързащи, наведени в последните 5:02, като позволи на Бъфало да реализира три възможности за трети даун, за да изпълни часовник

„Горд съм от начина, по който целият отбор се бори“, каза Андрюс. „Показа много психическа издръжливост, отскачайки от тях. Просто не беше достатъчно в крайна сметка. Твърде много за преодоляване.“

Тази умствена издръжливост, каза Андрюс, е черта, която Беличик е внушил на Патриотите.

Играчите гледат напред към последния си мач за сезона.

„Защото знаем, че следващата година няма да имаме същите момчета в нашия отбор,“ каза дефанзивният край Детрич Уайз младши. „Така че можем да дадем всичко от себе си, да играем един за друг и да излизаме там и да топчим.“

След като изведе франчайза до шест шампионата на Super Bowl, но сега играе третия си губен сезон за четири години , Беличик беше попитан какво ще е необходимо, за да се възстанови „The Patriot Way.“

Беличик отговори типично: „Ще се подготвим за Джетс следващата седмица.“