Пауъл, Джордж водят Клипърс обратно от 12 надолу на четвърто място, за да победят Къри, Уориърс 130-125
AP News | 2024-02-15 | 08:08:35

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Норман Пауъл направи четири тройки за финала 7:03, за да вкара 21 точки и да надмине Стивън Къри надолу, а Лос Анджелис Клипърс се събраха от 12 по-малко през четвъртата четвърт, за да победят Голдън Стейт Уориърс със 130-125 в сряда вечер.

Джеймс Хардън имаше 26 точки, осем борби и седем асистенции , а Пол Джордж вкара 24 точки, преди да отпадне във вечерта, в която Клипърс липсваха водещия голмайстор Кавай Леонард поради контузия на левия крак. Състоянието му за Мача на звездите този уикенд в Индианаполис беше несигурно, въпреки че треньорът Тайрон Луе не звучеше прекалено загрижен за контузията.

„Не мисля, че е сериозно“, каза Луе. „Той го изигра в последния мач. Той изпитваше някаква болка в бедрото, така че когато мачът излезе недостижим, не го върнахме обратно през четвъртата четвърт, за да бъдем разумни.”

Къри отбеляза 41 точки и стана първият играч в историята на НБА, който отбеляза седем или повече тройки в четири поредни мача, стреляйки 9 за 19 от дълбочина и 15 от общо 31. Той записа шестия си резултат от 40 точки за сезона и отбеляза 30 или повече в три от последните си четири мача.

Джордж вкара пет поредни точки, за да предизвика серия от 10-0 в средата на четвъртата, когато Лос Анджелис се върна, след което 3 на Пауъл при оставащи 7:03 доведоха Клипърс до 106-104. Пауъл направи още 3, които изведоха Лос Анджелис с 5:36 до края и удари отново от дълбочина с 3:22, за да поведе.

Нещата се нажежиха в началото на четвъртата част, когато центърът на Клипърс Мейсън Плъмли наложи тежък фаул на Брандин Подзиемски, след като новобранецът осигури защитна реско при 9:36 преди края. Джонатан Куминга от Голдън Стейт избута Плъмли, докато други задържаха Дреймънд Грийн, който вече изтърпя две наказания този сезон.

След това Lue беше изгонен за втори технически фал, Kuminga получи технически, а Plumlee груб фал.

Грийн падна силно в ключа под коша на Уориърс с 8:56 до края на третата четвърт и отиде в съблекалнята. Той беше прегледан за мозъчно сътресение и разрешено да се върне.

Треньорът на Уориърс Стив Кер бе лишен от своята 500-та победа в редовния сезон, тъй като той и някои от неговите помощник-треньори се присъединиха към отбора на пейката, след като пътуваха до Сърбия за погребението на Деян Милоевич и пропуснаха победата срещу Юта в понеделник.

Подзимски направи първите си четири удара с чифт тройки, за да помогне на Уориърс да поведат с 59-52 на полувремето и завърши с най-добри в кариерата си 25 точки със седем борби и осем асистенции, преди да участва в Мача на изгряващите звезди в Уикенда на всички звезди.

Уориърс прекъснаха своята серия от пет победи с едва втората си загуба в последните девет.

Клипърс имаха изпусна шест поредни и 20 от 24 на домашния паркет на Warriors.

Голдън Стейт получи добри новини, че ветеранът гард Крис Пол може да увеличи работата си на корта след почивката на мача на звездите и да участва в някои части от тренировките, докато се възстановява от счупена лява ръка, която изисква операция Ян 8. Той трябва да бъде преоценен след още 10 дни.

Клипърс: Посещение на Оклахома Сити на 22 февруари.

Уориърс: В Юта в четвъртък вечер след четири поредни победи в гостуването. Това е нова игра от 17 януари, след като Milojevic получи инфаркт на отборна вечеря в Солт Лейк Сити на 16 януари и почина на следващия ден – отлагайки планирания мач.