Павел Бухневич отбелязва два гола и сините се събират за победа с 4-3 за продължения над Кракен
AP News | 2024-01-27 | 08:00:50

СИАТЪЛ (AP) — Павел Бухневич вкарва втория си гол в мача 3:31 след продълженията и Сейнт Луис Блус се събират от два - голов дефицит за победа с 4-3 над Сиатъл Кракен в петък вечер.

Св. Луис, който изоставаше с 3-1 във втория период, спечели четвъртата си поредна игра и спечели две точки в претъпканата надпревара за едно от местата за уайлд кард в Западната конференция.

Бухневич вкара своя 15-и гол на сезона 1:27 в третия период, за да дръпне сините дори при 3, побеждавайки Джоуи Дакорд с ръкавица след подаване на Робърт Томас.

Св. Луис контролираше шайбата и имаше по-добри шансове в началото на продълженията, а Бухневич донесе перфектен край на гостуването на сините от три мача, като победи Дакорд след подаване на Брайдън Шен.

Бухневич завърши с три точки.

Св. Луис (52 точки) се придвижи на една точка както от Нешвил, така и от Лос Анджелис в надпреварата за уайлд кард, докато Сиатъл (50 точки) изостана с три точки. И Кракен, и Сините имат по два оставащи мача преди паузата на звездите.

Томас вкара 17-ия си гол за сезона в пауър игра в края на втория период, който обърна инерцията за Сейнт Луис след Сиатъл контролираше по-голямата част от периода. Оскар Сундквист също вкара в пауърплея 7:39 в първия период за Сейнт Луис.

Ст. Вратарят на Луис Джордан Бинингтън направи 33 спасявания.

Оливер Бьоркстранд отбеляза гол и асистенция за Сиатъл, но Кракен загуби за пети път в шест мача. Eeli Tolvanen и Brian Dumoulin също вкараха за Kraken.

Голът на Bjorkstrand за пауърплей 3:55 във втория период дойде мигове след като Daccord спря удара 2-на-1 на сините. Спасяването доведе до пробив на Сиатъл и в крайна сметка до шестия гол на Бьоркстранд за сезона.

Бьоркстранд беше и причината за гола на Толванен по-малко от три минути по-късно. Обратната проверка на Бьоркстранд срещу Скот Перунович доведе до кражба и Толванен в крайна сметка завърши играта след подаване на Яни Гурд.