Пеликанс се насочват към преднина от 36 точки, удържат се, за да победят падащите 76ers 103-95
AP News | 2024-03-09 | 04:48:19

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Зион Уилямсън има 23 точки и 12 борби, а Наджи Маршал вкара 19 точки, за да поведе Ню Орлиънс Пеликанс до победа със 103-95 в петък вечер над отбора на Филаделфия 76-ърс, развиващ се без контузени играчи на всички звезди Джоел Ембийд и Тайрийс Макси.

Пеликанс удържаха, след като преднината от 36 точки беше намалена до пет на Джеф Доутин Джуниър тройка 45 секунди до края на мача. 76ers вкараха 34 точки в тежка четвърта четвърт, но просто им свърши времето, за да завършат страхотно завръщане.

Тобиас Харис имаше 21 точки и 10 борби за Sixers, а Кели Оубре младши се разписа 20.

Сиксерс загубиха за 15-ти път в 21 мача, сваляйки очаквания претендент от Източната конференция до седмо място в класирането, влизайки в играта.

Те са 6-11, откакто Ембийд си отиде в мач на 30 януари, когато Джонатан Куминга от Голдън Стейт падна върху левия крак на 7-футовия играч. Все още няма график за завръщането на Ембийд от операция на коляното.

76ers загубиха третия си пореден мач без Макси, който се възстановява от мозъчно сътресение. Макси загуби равновесие по време на шофиране в неделя през третата четвърт на мача в Далас и удари главата си в коляното на друг играч. Той напусна играта, но успя да се върне и да завърши.

Треньорът Ник Нърс каза преди мача, че Макси „се справя добре“, следвайки стъпките на протокола за сътресение на НБА и се надява да се завърне за мача срещу Никс в неделя.

Мислите, че на 76ers им липсват звездите от франчайза? Sixers вкараха само 15 точки през първата четвърт и стигнаха почти три минути до втората четвърт, преди да отбележат точка. 76ers пропуснаха 18 от 20 3s през първото полувреме.

Докато Embiid и Maxey са най-големите имена, които седят, Sixers са надупчени от контузии този сезон – Nic Batum (болка в левия крак) беше добавен към списък с отсъстващи играчи, включващ също Робърт Ковингтън (коляно) и Де'Антъни Мелтън (гръб).

Това помогна да направим нощта лесна за Пеликаните. Те удариха пет тройки и направиха цели 14 от общо 20 удара през първата четвърт, за да грабнат преднина от 23 точки. Под ръководството на треньора и бивш гард на 76ers Уили Грийн, Пеликанс са пети на Запад.

Пеликанс водеха с 50-20 и се очертаваше нова лудост, преди да позволят на Сиксърс да се доближат мъчително близо в моментите на затихване. Те изравниха франчайз рекорд с 48 точки в първата четвърт миналия петък при победа с 27 точки над Пейсърс. Ню Орлиънс спечели с 41 точки и донесе най-лошото домакинско поражение на Раптърс в историята на франчайза във вторник вечер.

Пеликанс: Играйте в неделя в Атланта.

76ers: Играйте в неделя в Ню Йорк.