Пеликанс се отдръпна през второто полувреме, за да победи изчерпаните от контузии Никс със 115-92
AP News | 2024-02-28 | 05:33:18

НЮ ЙОРК (AP) — Трей Мърфи III вкара 26 точки, Брандън Инграм имаше 24, а Ню Орлиънс Пеликанс победи Ню Йорк Никс със 115- 92 във вторник вечерта.

Сион Уилямсън добави 21 точки за Пеликанс.

Донте Ди Винченцо поведе Никс с 23 точки, а Боян Богданович добави 20 от пейката.

Джейлън Брънсън (спазми във врата) и Айзая Хартенщайн (ахилесова тендинопатия) не играха за Никс, които все още са без титуляри Джулиус Рандъл, ОГ Ануноби и Мичъл Робинсън.

Пеликанс водеха само с 48-47 на полувремето, но отбелязаха първите 10 точки от второто полувреме и увеличиха преднината си до 65-52 след забивка на Йонас Валанчунас с 4:54 оставащи в третата четвърт.

Никс ​​успяха да се доближат до седем точки и изоставаха със 74-67 в края на четвъртината.

Ню Орлиънс отвори четвъртата серия с 6-0 и отново се повиши с 13.

Никс ​​дръпнаха в рамките на 83-75 при наказателни удари на Прешъс Ачиуа при оставащи 9:15, но Пеликанс отбелязаха следващите седем точки и запазиха двуцифрен аванс до края на пътя.

Тройка на Джеремая Робинсън-Ърл 21 секунди до края сложи край на попадението, когато Пеликанс взеха най-голямата си преднина.

Никс ​​отбелязаха първите пет точки в мача. Те все още водеха с 10-8, когато Пеликанс отбелязаха следващите пет точки и никога повече не изоставаха.

Пеликанс отвориха най-голямата си преднина за полувремето при 35-25, но серия от 7-0 доведе Никс в рамките на три.

Ню Йорк изравни мача при 45 при наказателни удари на Ачиуа при оставащи 1:07, но Инграм събори тройка и Пеликанс водеха с 48-47 на полувремето.

Хърб Джоунс добави 15 точки за Пеликанс, които стреляха 50,6% (39 от 77) от игра и 52,9% (18 от 34) зад дъгата.

Ачиуа и Джош Харт вкараха по 15 точки, а Майлс Макбрайд имаше 10 за Никс, които направиха само 37% от ударите си и бяха само 14 от 46 (30%) от диапазона за 3 точки.

Пеликанс: Посещение на Индиана в сряда

Никс: Домакин на Голдън Стейт в четвъртък