Пеликанс се преобръщат към тел към тел, неравномерна победа над разклащащите се Нетс
AP News | 2024-01-03 | 05:32:04

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Си Джей Макколъм вкара 16 точки, Хърб Джоунс добави 14 точки, а Ню Орлиънс Пеликанс победи Бруклин Нетс със 112-85 във вторник вечерта за третата си поредна победа и осма в 11 мача.

Хосе Алварадо вкара 13 точки, а Йонас Валанчунас имаше 11 точки и 12 борби за Ню Орлиънс, който започна мача с 9-0, никога не изоставаха и водеха с цели 32 точки.

Това бяха най-малкото точки, отбелязани от Нетс този сезон, и най-малкото, които Пеликанс допускаха.

Нетс записаха най-лошите за сезона 35,7% (35 за 98), като същевременно загубиха четвъртата си поредна загуба. Кам Томас от Бруклин, който влезе в мача със средни 22,4 точки на мач, водещи в отбора, пропусна всичките си 11 удара и не отбеляза. Томас, Спенсър Динуиди (0 за 6) и Ройс О’Нийл комбинираха 0 за 23. Бруклин опита 43 тройки, като пропусна 32.

Камерън Джонсън поведе Нетс със 17 точки, докато Микал Бриджис добави 13 точки, а Дей’Рон Шарп 12.

Брандън Инграм имаше 12 точки, а Зион Уилямсън 10 за Пеликанс, които нямаха играч на терена повече от 25 минути. Пеликанс вкараха 13 играчи в мача и 12 от тях отбелязаха.

Ню Орлиънс, който вкара 50% от 3 точки при победа с 20 точки над Лос Анджелис Лейкърс в неделя вечерта, отбеляза 10 от 20 3s през първото полувреме във вторник, докато се състезаваше към преднина от 27 точки.

Слабата стрелба затрудни Нетс да поддържат темпото. Те стреляха 28,3% (13 от 46) в първите 24 минути, включително 6 от 22 от 3 точки.

Ню Орлиънс затвори първото полувреме със серия 10-2, по време на която Джоунс вкара шест последователни точки при удар от фаул, дълъг скок и 3, за да направи резултата 59-34.

Нетс: В Хюстън в сряда вечер.

Пеликанс: В Минесота в сряда вечер.