Перес хоумърс, докато Кей Си побеждава Блу Джейс с 2-1 в мач, свикан след 5 ининга, 3 1/2 часа закъснение при дъжд
AP News | 2024-04-25 | 01:48:34

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Салвадор Перес удари хоумър с два ръна в първия ининг, Коул Рагънс държеше Торонто под контрол достатъчно дълго, за да завали, а Канзас Сити Роялс победиха Блу Джейс с 2-1 в четвъртък в мач, свикан след пет ининга и дълго забавяне във времето.

Рейгънс (1-2) позволи на самотния Торонто да се състезава с три удара и три проигравания, като същевременно отбеляза четири.

Хосе Бериос (4-1) прекъсна своята серия от 22 1/3 ининга без гол, когато Перес , след двукратното излизане на Вини Паскуантино, депозира първото хвърляне, което видя, в левия булпен, за да даде преднина на Канзас Сити в първия ининг.

Когато петият приключи и ранният ръмеж се обърна до постоянен дъжд, главният съдия Крис Гучионе призова брезентът да покрие вътрешното поле. Мениджърът на Blue Jays Джон Шнайдер излезе да спори, искайки още една възможност да изравни или да поведе и очевидно той е убедил Гучионе да накара екипа на терена да навие брезента обратно и да се опита да приведе полето във форма.

След около 10 минути Гучионе отново призова брезента. Полето беше покрито за около 2 часа, а когато дъждът спря, екипът на терена прекара още повече от час работа върху него. В този момент играта беше прекратена след закъснение от 3 часа, 38 минути.

Ragans трябваше да заобиколи много неприятности в началото, включително ситуация на бягане по ъглите във втория, когато накара Алехандро Кърк да изхвърчи. В четвъртия, Сините Джейс записаха разходката на Дейвис Шнайдер с попадения на Джъстин Търнър и Ърни Клемънт, за да намалят преднината на Роялс наполовина, но Даултън Варшо и Кърк не успяха да преодолеят изравнителния резултат.

Сините Джейс имаха още един опит в петия, когато централният полеви играч Кайл Исбел направи зрелищно улавяне през рамо на удара на Исая Кинер-Фалефа към предупредителната писта. Исбел също се състезава с грешката на Джордж Спрингър. След това, след като Владимир Гереро-младши направи пробив, Бо Бишет изпълни фаул, за да сложи край на това, което се оказа последното прилепване на Blue Jays.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Роялс: RHP Алек Марш (натъртване на десния лакът) влезе в списъка с контузени в четвъртък, след като предишната вечер удари лакътя си при шофиране с 91 мили в час. RHP Will Klein беше отзован от Triple-A Omaha, за да заеме мястото си в списъка.

Blue Jays: RHP Bowden Francis (тендинит на дясната предмишница) беше поставен в IL, след като направи два ининга без резултат в сряда вечер. LHP Brendon Little беше извикан от Triple-A Buffalo, за да заеме мястото си в бика.

Blue Jays: Започнете домакинство от шест мача, което включва гостуване на Канзас Сити следващата седмица. Първи са Лос Анджелис Доджърс с RHP Крис Басит (2-3, 3.90 ERA), който получава победа срещу тях в началото на серията в петък вечер.

Роялс: Започнете шестдневно пътуване срещу Тигрите в петък с редките 12:10ч. CDT стартира така, че да минимизира намесата в драфта на NFL в Детройт. RHP Сет Луго (3-1, 2.03) е на могилата за откриването на серията.