Перфектният рейтинг на подавачите на Ламар Джаксън помага на Рейвънс да победят Делфините 56-19, за да се сдобият с топ поставените в AFC
AP News | 2023-12-31 | 23:32:19

БАЛТИМОР (AP) — В това, което може би беше последната му оферта за наградата MVP, Ламар Джаксън хвърли 321 ярда и пет тъчдауни, завършвайки с перфектен рейтинг за подавания и помагайки на Балтимор Рейвънс да завоюват първото място в AFC с поражение с 56-19 на Маями Долфинс в неделя.

Исая Ликли хвана две TD за Рейвънс, които спечелиха шестия си пореден мач и също завършиха първата си титла на AFC North от 2019 г., първият MVP сезон на Джаксън. Сега Балтимор (13-3) може да даде почивка на Джаксън — и на всеки друг, който избере — във финала на редовния сезон срещу Питсбърг.

Маями (11-5) също е обвързан след сезона, но сега победителят от следващия мачът Dolphins-Bills през уикенда ще вземе AFC East. Маями беше без две офанзивни звезди в приемника Джейлън Уодъл (глезен) и бягащия бек Рахийм Мостърт (коляно, глезен).

А сега Делфините са изправени пред друга потенциално сериозна контузия. Линейният защитник Брадли Чъб — с отбора си по-малко от 30 точки — трябваше да бъде отстранен с оставащи 3:05, след като нарани коляното си.

Серенада с периодично „MVP!“ скандирания от публиката на домакините, Джаксън направи 18 от 21 подавания, което означава, че завърши мача с повече пасове за тъчдаун, отколкото незавършени пасове. Това е постижение, което Туа Таговайлоа от Маями също постигна при победа със 70-20 над Денвър през седмица 3.

Джаксън също имаше рейтинг на перфектни податели от 158,3 срещу Маями през 2019 г. Той се присъединява към Том Брейди (срещу Детройт) като единствения куотърбек с два перфектни рейтинга срещу един и същи отбор, с минимум 20 опита.

Този мач включва най-високо класираната атака на Маями и най-високо класираната защита на Балтимор. В началото Делфините имаха надмощие. Те вкараха в първия удар на мача, когато Таговайлоа хвърли пас от 8 ярда към Седрик Уилсън-младши. Джаксън отговори с точков удар от 20 ярда на Джъстис Хил.

Маями щеше да има още един тъчдаун при второто си отбиване , но Тайрийк Хил хвърли топката в крайната зона и Делфините вкараха гол от игра.

Гарваните поведоха завинаги през втората четвърт, когато Гюс Едуардс завърши удар от 89 ярда с бягане от 1 ярд. След още един гол от игра в Маями, Джаксън незабавно намери Зай Флауърс отворен дълбоко за тъчдаун от 75 ярда, което направи резултата 21-13.

Гарваните удариха отново 94 секунди по-късно, благодарение на чифт уловки с една ръка. Първото беше прихващане от Roquan Smith, второто 35-ярдово хващане и бягане TD от Likely на четвърто и 7.

Justice Hill върна началния удар от второто полувреме на 78 ярда, настройвайки TD от 7 ярда на Джаксън към Лийкли, което направи резултата 35-13.

Маями изоставаше с 35-14 с оставащи под 13 минути миналия сезон, преди да достигне до победа с 42-38 над Рейвънс. Делфините започнаха четвъртата четвърт с тъчдаун този път, пас от 1 ярд от Таговайлоа към Де'Вон Ачане, но Балтимор беше този, който затвори силно.

Гарваните се върнаха обратно по терена и вкараха при подаването на Джаксън от 4 ярда към Патрик Рикар, за да се покачи с 42-19. Мелвин Гордън III добави тъчдаун от 7 ярда, а опипване в Маями доведе до още един TD. Тайлър Хънтли хвърли вкарващ пас към Чарли Колар при третия гол от 19.

КОНТРАТИ

Отборите не бяха в пълна сила в началото и контузиите продължиха през целия мач. Маями загуби CB Xavien Howard (крак). Baltimore CB Марлон Хъмфри (теле) също падна. Рейвънс NT Майкъл Пиърс и С Дарил Уорли бяха оценени за нараняване на главата.

Долфини: домакин Бъфало следващия уикенд.

Рейвънс: домакин Питсбърг следващия уикенд.