Пери вкарва 17, докато K-State се възстановява от загубата, за да победи Уичита Стейт, 69-60
AP News | 2023-12-22 | 05:48:19

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Тайлър Пери вкара 17 точки, включително двойка наказателни удари във финала минута и Канзас Стейт успя да победи вътрешния си съперник Уичита Стейт с 69-60 в четвъртък вечерта в T-Mobile Center.

Кам Картър добави 15 точки, Дейвид Н'Гесан имаше 13 точки и 9 борби, а Артър Калума вкара 11 за Уайлдкетс (9-3), които се върнаха след едно от най-лошите постижения в стрелбата в историята на училището при загуба от Небраска, за да победят Шокърс (8-4) за пети пореден път.

Куинси Балард вкара 12 точки, за да поведе Уичита Стейт. Колби Роджърс и Ксавие Бел добавиха по 12 всеки.

Мачът, който се игра точно от другата страна на щатската граница в Мисури, беше среща на треньора на Wildcats Джеръм Танг и Пол Милс, който пое поста на Wichita State през този сезон. Дуото беше част от първоначалния екип на Скот Дрю в Baylor, помагайки за превръщането на една от най-лошите програми в Големите 12 в постоянна сила.

Канзас Стейт безмилостно достигаше до ръба през първото полувреме и резултатът беше куп фаулове и парад от наказателни удари.

Милс беше принуден да жонглира с някои нетипични състави в последните минути, за да защити петима играчи с по два фаула, а Дивите котки направиха 13 от 18 от фаул линията през първите 20 минути, за да поведат с 33-29 на полувремето.

Канзас Стейт в крайна сметка създаде място за дишане в началото на второто полувреме при пътуване с пет точки надолу. Картър беше фаулиран и реализира игра за три точки, а Пери направи и двете свободни хвърляния след технически фал на скамейката на Уичита Стейт.

Пери добави няколко тройки няколко минути по-късно, когато Дивите котки увеличиха преднината си до 58-47 със 7 1/2 минути преди края. И въпреки най-добрите усилия на Балард в боята, Шокърс никога не успяха да намалят достатъчно дефицита си, за да изплашат Канзас Стейт.

Уичита Стейт играе с номер 2 Канзас на 30 декември в T-Mobile Center.

Канзас Стейт се завръща у дома, за да играе с Чикаго Стейт на 2 януари.