Перон вкарва късно, за да издигне Ред Уингс над Светкавицата с 4-2
AP News | 2024-04-02 | 04:16:33

ТАМПА, Флорида (AP) — Дейвид Перън вкара зелена светлина при оставащи 2:40 и Детройт Ред Уингс сложи край на четири- мач без победа с победа с 4-2 срещу Тампа Бей Лайтнинг в понеделник.

Перон преодоля Андрей Василевски, за да прекъсне равенството 2-2, докато Ред Уингс спечелиха финала на пет мача пътешествие. Патрик Кейн, Роби Фабри и Лукас Реймънд също вкараха, а Алекс Лайън направи 34 спасявания, за да сложи край на лична серия 0-8-2 и да помогне на Ред Уингс да се приближи на една точка от Филаделфия Флайърс за втората уайлд кард в Източната конференция.

Антъни Сирели и Стивън Стамкос отбелязаха за Светкавицата, които бяха 8-0-1 в предишните си девет. Василевски завърши с 28 спасявания.

Ред Уингс поведоха с 1-0 37 секунди след началото на секундата, когато Кейн хвана рикошета от удара на Дилън Ларкин и го нанесе с бекхендър от долния десен кръг. Но Сирели изравни резултата в 8:36 с гол от къса ръка, побеждавайки Лион с удар от горната част на десния кръг.

Фабри върна Ред Уингс напред в 3:40 часа на третия период, забивайки свободна шайба покрай Василевски. Капитанът на Lightning Stamkos изравни мача с 2-2 при 5:59 с пауърплей гол.

Реймънд удари празната врата 1:03 преди края.

Светкавицата облече Кайл Конин, 26-годишен спешен резервен вратар, тъй като Йонас Йохансон не можа да играе поради долната част на тялото нараняване. Конин последно се обличаше за мач от НХЛ на 2 декември 2021 г. за Сейнт Луис Блус, когато Джордан Бинингтън беше поставен в протокола за COVID-19 сутринта на мача им срещу Светкавицата.

Red Wings: Домакин на Ню Йорк Рейнджърс в петък вечер.

Lightning: Стартирайте пътуване с три мача в сряда вечер в Торонто.