Петима достигат двуцифрени цифри, тъй като номер 9 Дюк победи Бостън Колидж, 80-65
AP News | 2024-02-10 | 23:33:02

ДЪРЪМ, Северна Каролина (AP) — Марк Мичъл вкара 17 точки, Кайл Филиповски и Джеръми Роуч добавиха по 16, а номер 9 Дюк победи Бостън Колеж 80-65 в събота.

Джаред Маккейн даде 11 точки и 10 борби, а Тайрис Проктър имаше 10 точки за Сините дяволи (18-5, 9-3 Конференция на Атлантическото крайбрежие), които спечелиха двойка домакински мачове след загубата миналия уикенд от съперника Северна Каролина.

Мейсън Мадсън поведе Бостън Колидж (13-10, 4-8) с 15 точки, докато Клаудел Харис младши имаше 13 точки, публикува Девин Макглоктън 11 точки и Джейдън Закъри завърши с 10 точки.

Ийгълс, които никога не са побеждавали в Дърам от 14 посещения за всички времена, вкараха 5 за 26 при опити за 3 точки.

Бостън Колидж също щеше да има петима двуцифрени голмайстори, но лидерът в отбора Куинтен Пост остана на осем точки, като отправи само пет удара от полето.

Дюк бързо увеличи преднината си от 36-32 на полувремето в началото на втората част. Мичъл вкара пет точки за период от 28 секунди, докато Дюк натрупа преднина от 56-43.

Бостън Колидж беше отменен от проблеми с стрелбата и неспособността да наниже силни офанзивни владения.

TIP-INS

Бостън Колидж не получи точка от своите резерви до второто полувреме. … Дюк не опита наказателно хвърляне през първото полувреме, докато Филиповски не успя да завърши игра за три точки повече от три минути след второто полувреме.

Boston College : Eagles се опитваха да осигурят пета истинска победа на пътя за първи път от 2010-11, но формулата за победа в Duke трябваше да включва по-добра стрелба по периметъра. Това беше може би последният шанс за качествена, зашеметяваща победа.

Дюк: Сините дяволи бяха стабилни в победата над Бостънския колеж за деветата поредна среща. Те остават в центъра на състезанието за ACC. Това беше мидългейм от домакинство от три мача.

Бостън Колидж: У дома във вторник срещу Луисвил

Дюк: У дома в понеделник срещу Уейк Форест