Пейсърс победиха Пеликанс със 123-114, за да открият домакински сет
AP News | 2024-02-29 | 05:32:19

ИНДИАНАПОЛИС (АП) — Паскал Сиакам имаше 24 точки и 11 борби, Тайрис Халибъртън добави 17 точки и 13 асистенции — четири при късни последователни притежания — и Индиана Пейсърс победи Ню Орлиънс Пеликанс със 123-114 в сряда вечерта.

Отборите ще завършат двубоя в петък вечерта в Ню Орлиънс.

Брандън Инграм имаше 30 точки и шест борби за Пеликанс, които загубиха за трети път в последните си четири мача. CJ McCollum добави 23 точки и шест борби, а Zion Williamson също вкара 23 точки.

Веднъж изостанал с 20, Ню Орлиънс се промъкна в рамките на три, преди Халибъртън да поеме в критичното време. Неговата стъпка назад с 3 точки от дясното крило увеличи преднината до 115-109 с 2:56 до края на играта. След това Халибъртън асистира за три последователни коша от Сиакамин на линията, последната забивка с бърз пробив, която остави Ню Орлиънс зад 121-111 с 1:17 до края, преди да намери Майлс Търнър за още един кош в последната минута.

Търнър завърши с 14 точки и 10 борби за Пейсърс, които стреляха 49% от игра и направиха 14 тройки. Оби Топин добави 16 точки и шест борби, Бенедикт Матюрин вкара 16 точки, а Ти Дж. Макконъл имаше осем точки и девет асистенции.

Индиана пое контрола рано, завършвайки доминираща първа четвърт с предимство от 40-24. Безапелационният ученик на Макконъл в лентата увеличи разликата до 44-24 и предизвика таймаут от треньора на Ню Орлиънс Уил Грийн в началото на втория период.

Смесвайки известна защита в зоната, Пеликанс забавиха отбелязването на Индиана през следващия период 10 минути и намали изоставането до 64-53 на полувремето. Трета четвърт с 10 точки от Матурин помогна на Пейсърс да пренесат преднина от 96-86 до четвъртата.

Индиана игра без титулярното крило Арън Несмит (изкълчен десен глезен) и резервният нападател Дъг Макдермот (изкълчен десен прасец) .

Дайсън Даниелс, един от най-добрите защитници на периметъра на Ню Орлиънс, който беше равен на 13-то място в лигата по отнети топки на мач, пропусна осмата си поредна игра заради разкъсване на менискуса. Стартовият център Йонас Валанчунас, със средно 13,7 точки и 9,6 борби на мач, игра само седем минути и не вкара.