Пейсърс победиха Селтикс със 133-131, след като Тайрийз Халибъртън нарани сухожилие
AP News | 2024-01-09 | 05:09:19

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Бенедикт Матюрин вкара 26 точки, включително решаващите наказателни удари при оставащи 0,6 секунди, а Индиана Пейсърс се събра след като пойнтгард в Мача на звездите Tyrese Haliburton претърпя контузия на подколенното сухожилие, за да победи Бостън Селтикс със 133-131 в понеделник вечерта.

Haliburton опъна лявото си подколенно сухожилие, когато се подхлъзна и направи шпагата при шофиране през втората четвърт. Той беше отнесен до съблекалнята от двама съотборници.

Матурин беше фаулиран от Кристапс Порзингис при тройка точно преди изтичане на времето. Обаждането беше разгледано и потвърдено. Матюрин потопи първите два наказателни удара и пропусна третото нарочно. Той завърши 8 от 15 от полето, включително пет тройки, докато Индиана раздели домакинска серия от два мача срещу топ отбора в Източната конференция.

Мачът на всички звезди Джейлън Браун отбеляза рекордните за сезона 40 точки при 17 от 26 стрелби за Селтикс, които бяха без водещия голмайстор Джейсън Тейтъм. Четирикратният Мач на звездите отпадна, за да се справи с изкълчване на левия глезен. Тейтъм има средно 27,5 точки и имаше 38 точки, 14 борби и шест асистенции при победата със 118-101 над Пейсърс в събота.

Джру Холидей вкара 21 точки, а Порзингис имаше 19 за Бостън.

Пейсърс изоставаха с девет точки на полувремето, но завършиха със седем двуцифрени резултати. Аарон Несмит вкара 17 точки, Майлс Търнър 16 и Бъди Хийлд 15.

Браун смяташе, че се е насочил към линията за потенциални решаващи мача наказателни удари, след като съдиите свириха на Хийлд за фаул при равенство на 131 и Остават 3,2 секунди. Но преглед отмени обаждането и присъди владението на Пейсърс.

Селтикс: домакин на Минесота в сряда.

Пейсърс: домакин на Вашингтон в сряда.