Пейсърс постигна най-добрите 22 тройки в плейофа на франчайза, за да победи Бъкс със 126-113, да поведе с 3-1 в серията
AP News | 2024-04-29 | 04:00:13

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Майлс Търнър вкара 29 точки, Тайрис Халибъртън добави 24 и Индиана Пейсърс направиха франчайз плейофите записаха 22 тройки, след като се отдръпнаха късно за победата със 126-113 над Милуоки Бъкс в неделя вечерта.

Победата даде на Пейсърс аванс от 3-1 в най-добрите от седем серия. Индиана спечели три поредни победи след загубата на първия мач и може да стигне до полуфиналите на Източната конференция за първи път от 2014 г. – с победа във вторник в Милуоки.

Индиана е със 7-2 този сезон срещу Бъкс, които са опитвайки се да избегне второ поредно отпадане в първи кръг.

Халибъртън отбеляза висок резултат в плейофната си кариера за втора поредна игра, докато Търнър достигна плейофен връх в кариерата си, който постави при победата в продълженията в петък вечер. Търнър също имаше девет борби и четири асистенции срещу отбора на Бъкс, в който липсваха двама контузени Мача на звездите, Янис Адетокумбо и Дамян Лилард.

Не е ясно дали някой от тях ще бъде наличен в игра 5. Адетокумбо не е играл, откакто разтегна левия си прасец на 9 април. Лилард нарани ахилесовото си сухожилие в петък вечерта и този уикенд имаше защитна обувка за ходене, покриваща десния му крак.

Брук Лопес поведе Бъкс с 27 точки и девет борби, а Крис Мидълтън добави 25 точки, 10 борби и пет асистенции.

Но дълбочината на Бъкс понесе дори още по-големи удари, като Мидълтън игра през голяма част от втория полувремето с четири фаула и нападателят Боби Портис-младши беше изгонен при 5:01 преди края на първата четвърт, след като той и Андрю Нембхард бяха замесени в блъскащ мач. Портис извади два технически фаула в играта, част от шест технически нарушения в първото полувреме.

Все пак Пейсърс се бориха да се възползват, завършвайки първото полувреме напред-назад само с преднина от 67-64.

Но след като Лопес отвори третата четвърт с кош, Халибъртън отговори с три поредни тройки, за да дадат преднина на Пейсърс със 76-66. Бъкс така и не успяха да се възстановят напълно, след като Индиана увеличи разликата до 95-78 при пауза на Оби Топин с 2:24 до края на четвъртината.

Милуоки започна четвъртата със седем поредни точки, за да се доближи до 98-92. Индиана отговори с поредица от 10-2, за да възстанови 108-94 възглавница със 7:25 за игра и Бъкс не можаха да достигнат до едноцифрен резултат до края на мача.

Нембхард завърши с 15 точки и девет асистенции за Пейсърс, а Паскал Сиакам добави 13 точки, девет борби и седем асистенции.

Малик Бийзли добави 20 точки за Милуоки.