Пейсърс преодоляха отсъствието на Халибъртън, за да победят Хоукс със 126-108
AP News | 2024-01-13 | 05:16:33

АТЛАНТА (AP) — Бъди Хийлд и Оби Топин отбелязаха по 18 точки, а Индиана Пейсърс преодоляха отсъствието на звездата Тайрис Халибъртън с балансиран резултат, побеждавайки Атланта със 126-108 в петък вечер, за да продължат сезонната си доминация над Хоукс.

След като Индиана отбеляза поне 150 точки, като спечели всеки от първите си два мача за сезона срещу Атланта, включително поражението със 150-116 на 5 януари в Индианаполис , треньорът на Пейсърс Рик Карлайл беше подготвен за силен отговор от страна на Хоукс.

„Очаквам силен удар от тях, защото ги победихме няколко пъти“, каза Карлайл преди мача.

Вместо това Пейсърс доминираха дори без Халибъртън по пътя към третата си поредна победа. Индиана, четвърта в Източната конференция, спечели девет от последните си 10.

Халибъртън, лидерът в асистенциите в НБА, пропусна втория си пореден мач заради разтегнато ляво подколенно сухожилие.

Бенедикт Матюрин добави 15 точки за Индиана, която имаше осем двуцифрени играчи. Пейсърс стреляха най-високо за сезона 67,1% от игра, правейки 53 от 79 удара и имаха предимство от 44-28 борби. T.J. Макконъл имаше най-високите за сезона 14 асистенции.

Пейсърс направиха 63,8% от ударите си при безуспешната победа на 5 януари, което тогава беше най-високият процент, разрешен от Хоукс този сезон. Индиана надмина тази марка в петък.

Деджунте Мъри, обект на спекулации за крайния срок на НБА, поведе Хоукс с 29 точки. Saddiq Bey имаше 17, а Jalen Johnson добави 16.

Трей Йънг от Атланта, втори в гласуването за Мача на звездите след Халибъртън сред гардовете на Източната конференция, имаше 13 точки и шест асистенции. Той отбеляза 4 от 17 удара от полето.

След като водеха с 68-62 на полувремето, Пейсърс превъзхождаха Хоукс с 31-19 в третия период.

Пейсърс: в Денвър в неделя.

Хоукс: домакин на Вашингтон в събота вечер.