Пейсърс преодоляха рекордните за кариерата си 35 точки от Брандън Милър, за да победят Хорнетс със 115-99
AP News | 2024-02-05 | 03:48:34

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Паскал Сиакам имаше 25 точки, девет асистенции и осем борби, а Индиана Пейсърс преодоляха рекордните за кариерата си 35 точки от новобранеца на Хорнетс Брандън Милър, за да победи Шарлът със 115-99 в неделя вечерта и да направи пропуск от три мача.

Аарон Несмит добави 22 точки, а Майлс Търнър имаше 16 точки и 10 борби за Пейсърс (28- 23), който държеше Хорнетс на 39,8% стрелба от игра и 27,6% отвъд дъгата.

Тайрис Халибъртън имаше 17 точки за 20 минути, като остана с ограничение в минутите поради продължителна контузия на бедрото.

Милър завърши 10 от 25 от полето, 10 от 12 от фаул линията и имаше пет тройки за Хорнетс. Пи Джей Уошингтън добави 22 точки за Шарлът (10-38), който загуби седем поредни – пет от тях с двуцифрен резултат.

Пейсърс губят малко време, скачайки срещу отбора на Хорнетс, играещ без ЛаМело Бол, Гордън Хейуърд, Марк Уилямс и Коди Мартин, изграждайки преднина от 26-13 след първата четвърт. Пейсърс удържаха Хорнетс на стрелба 5 от 25 в първата четвърт.

Индиана водеше с 24 точки през третата четвърт, но Хорнетс намалиха преднината си до 10 в началото на четвъртата четвърт зад Милър, който имаше 27 точки през второто полувреме.

Но Хорнетс никога не можаха се доближиха до поразителна дистанция и Пейсърс върнаха преднината си до 17, след като Несмит открадна пас в средата на корта и го осребри с категорично забивка с две ръце, оставайки 5:36.

Майлс Бриджис имаше груб удар вечер за Хорнетс, завършвайки 8 от 23 от пода, като пропуска шест подреждания.

Пейсърс: домакин на Хюстън във вторник вечер.

Хорнетс: домакин на Лос Анджелис Лейкърс във втората вечер от двубой.