Пейсърс се надяват, че домашното готвене зарежда с енергия тласък за изравняване на сериите с Ню Йорк, сила мач 7
AP News | 2024-05-16 | 00:25:06

Сезонът на Индиана Пейсърс е на ръба. Или е победа, или е свършено.

Така че последният отбор в плейофите с перфектни домакински резултати трябва да копае дълбоко и да се възползва максимално от енергията, която получава от собствената си публика, докато се опитва да се възстанови от срамна загуба на Ню Йорк със спасителна победа за сезона в петък вечер в мач 6.

„Това, което е известно, не трябва да се говори. Момчетата знаят интензитета, който трябва да внесем“, каза Tyrese Haliburton от All-Star на Pacers след тренировката в четвъртък. „Трябва да имаме ниво на отчаяние, което никога не сме имали преди, и трябва да сме готови да продължим 48 минути и да разберем, че всяко притежание на топката има значение дори повече от всички плейофи.“

Стигането до този момент със сигурност не е станало случайно. Младите Пейсърс предоставиха трудно предизвикателство за втория поставен Никс.

Индиана спря рекорд за франчайз, поредица от 10 загуби в плейофите с победа в мач 2 в Милуоки в първия кръг и след това елиминирана Бъкс 4-2 за първата си победа в серия от десетилетие. След като загубиха първите два мача в Ню Йорк, Пейсърс записаха две домакински победи, за да изравнят серията.

Във вторник обаче нещата се объркаха.

Никс ​​надскочиха, изпревариха и изпревариха Пейсърс със 121-91. Ню Йорк се доближи до победа и достигна до финалите на Източната конференция за първи път от 2000 г., когато загуби от Пейсърс в шест мача.

Така че сезонът на Пейсърс изведнъж се свежда до това; запазват своя рекорд от 5-0 след сезона у дома непокътнат и мач 7 се връща в Ню Йорк. Губят и сезонът им на пробив свърши.

„Трябва да играем по-силно, имаме игра с по-високо ниво на изпълнение“, каза треньорът на Индиана Рик Карлайл, който помогна да изведе Далас Маверикс до шампионат на НБА през 2011 г. „Ако не можете излезете с топка и имате ниво на притежание за играта, няма да отидете във втория кръг на плейофите. Трябва да се справим по-добре, много по-добре.“

Междувременно Никс се опитват да напреднат, докато играят с малко играчи.

Трима ключови играчи — нападателите Юлиус Рандъл и Боян Богданович и центърът Мичъл Робинсън — пропуснаха цялата серия, след като избраха операции . Нито един от тези трима не се очаква да се завърне, дори ако Никс се завърнат в Медисън Скуеър Гардън за седмия мач в неделя.

Сталият защитник О.Г. 6 остава неясно, след като треньорът Том Тибодо каза в четвъртък, че Ануноби върши „лека работа, много лека“, което е подобрение от по-рано тази седмица, когато Тибодо каза, че Ануноби върши работа в басейна.

Какво проработи за Никс е гардът на звездите Джейлън Брънсън, който надхвърли границата от 40 точки шест пъти в 11 плейофни мача, включително 44 точки при стрелба 18 от 35, когато Никс имаха най-голяма нужда от него във вторник вечер.

И с два почивни дни, Ню Йорк получи допълнително време за почивка, докато обмисляше възможността да се изправи срещу поставения на първо място Бостън — ако успее да спечели още един мач.

„Определено съм развълнуван,“ каза Брънсън, най-добрият реализатор на лигата в плейофите с 33,9 точки на мач. „Родителите ми винаги са ме учили да не се страхувам да се проваля, независимо каква е ситуацията, независимо от моментите на „по-голямо напрежение“ или каквото и да било. Ако спечелите страхотно, ако загубите, научете се от това, това е моето мислене.“

Или се пригответе за друга елиминационна игра в неделя в Медисън Скуеър Гардън.

„Мисля, че най-важното нещо е да не се изгубите в хиперболите и разсейването и да се съсредоточите и да се заключите в задачата под ръка , което печели играта“, каза Тибодо. „Така че полагайте необходимата работа и не се изгубвайте.“