Пейсърс записаха серия от 4 загуби, победиха Хорнетс със 144-113 зад стрелба от 61%
AP News | 2023-12-21 | 05:02:03

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Бъди Хийлд вкара 25 точки, Тайрис Халибъртън имаше 19 точки и 13 асистенции, а Индиана Пейсърс направи четири- серия от загуби, разгромиха Шарлът Хорнетс със 144-113 в сряда вечерта при 61% стрелба.

Пейсърс направиха 28 от 30 наказателни удара и водеха с 33. Арън Несмит добави 19 точки, Майлс Търнър имаше 18, Бенедикт Матюрин по 14 и Джалън Смит и Исая Джаксън по 10 всеки. T.J. Макконъл записа девет точки, девет асистенции и пет борби.

Тери Розиър имаше 25 точки, девет борби и седем асистенции за Шарлът, а новобранецът Брандън Милър добави 21 точки и шест борби. Хорнетс стреляха 47% от терена, правейки само осем тройки срещу 18 на Пейсърс.

Играйки без титулярния пойнтгард ЛаМело Бол и центъра Марк Уилямс, Хорнетс загубиха своя шести пореден резултат, за да паднат до 7-19. Бол, който отбелязва средно 24,7 точки, 8,2 асистенции и 5,5 борби, пропусна 11-ия си пореден мач заради изкълчен десен глезен. Уилямс, със средно 12,7 точки и 9,7 борби, отпадна за шестата си поредна игра поради контузия на гърба.

Индиана водеше с 31-29 в края на първата четвърт, 71-60 на полувремето и 107-86 в последния период. Шарлот никога не водеше с повече от двама.

Хорнетс: домакин на Денвър в събота вечер.

Пейсърс: в Мемфис в четвъртък вечер.