Пейтриотс превръщат грубото начало в запомнящ се завършек при победа с 26-23 над Бронкос
AP News | 2023-12-25 | 09:01:04

ДЕНВЪР (AP) — Мачът не можеше да започне по-зле за Пейтриътс от Нова Англия — или да завърши по-добре.

Рядък акцент в този бурен сезон в Нова Англия беше смелата победа с 26-23 в Денвър в една студена неделна вечер, която почти елиминира Бронкос от картината след сезона.

Куотърбекът Бейли Запе загуби една грешка при началния удар и Пейтриътс предадоха преднина от 16 точки през четвъртата четвърт, но всичко се получи в крайна сметка, когато Чад Райланд проби гол от игра от 56 ярда за цялата си кариера с две секунди оставащи.

Това беше удар не само върху шансовете на Broncos за плейофи – които NFL сега изчислява на едва 6%, но също така и върху Patriots (4-11) и техните шансове за по-висок избор на проект. Не че това беше в съзнанието им, докато празнуваха разстройването.

„Аз съм на облак девет, ако това изобщо е нещо“, каза Запе, който проектира удара със седем игри и 43 ярда, за да постави Патриотите в позиция за победния удар на Райланд и който беше подпомогнат от два таймаута от Шон Пейтън, който има обратен ефект върху треньора на Бронкос.

„Знаем, че плейофите не са в бъдещето, така че в момента играем един за друг“, добави Запе. „Разбрахме, че „Хей, наближава Коледа — няма ли да е хубаво да се насладим на Коледа с победа?“ Така че това беше нашата мотивация.“

Няма кой знае каква информация може да ни очаква патриотите в извън сезона. Имаше спекулации за бъдещето на дългогодишния треньор Бил Беличик.

Беличик беше този, който реши да вземе Ryland с избор от четвъртия кръг в драфта за NFL 2023. Ryland влезе в играта като най-лошия в NFL 13 от 20 опити за гол от игра. Той направи удар от 33 ярда, но пропусна 47 ярда точно точно преди полувремето. Той също така пропусна допълнителна точка. Но той беше верен от 56 ярда, когато Патриотите спечелиха за втори път този месец.

„Мислех, че целият ни отбор показа много умствена издръжливост – през цялата седмица, през цялата година, тази вечер“, каза Беличик.

За Патриотите мачът беше почти микрокосмос на сезона. Един, който е пълен с грешни стъпки.

Като Запе, който се опитва да издърпа топката назад и губи дръжката, а Бронкос (7-8) я възстановява при 6. Но защитата на Нова Англия се засили и спря Бронкос на четвърти надолу. Патриотите се издигнаха много през цялата нощ, налагайки две грешки – една на специални отбори, която доведе до връщане на тъчдаун от 1 ярд от Коди Дейвис – и седем удара.

Всъщност те накараха публиката да освирква Бронкос и бълнуващото нарушение. Но тогава Ръсел Уилсън събра Бронкос от дефицит от 16 точки през четвъртата четвърт, за да изравни мача. Те имаха шанс да влязат в обхвата на полета, само за да накарат Патриотите да върнат топката обратно в атаката, където Запе влезе в работа. Най-голямата му игра беше завършване от 27 ярда на DeVante Parker със звездния ъглов защитник Pat Surtain II в покритието, на трето място, докато маршируваха в обхвата на филдгол.

„Започнах трудно, но тези момчетата наистина се бориха, издържаха“, каза Беличик. „Всеки е наистина, наистина издръжлив.“

Запе отказа да играе играта „какво ако“ през сезона. Както и какво, ако той беше обявен за титуляр по-рано.

„Ще контролирам това, което мога да контролирам“, каза Запе, който хвърли 256 ярда и два тъчдауна. „Така подхождам всеки ден. Как поемам контрола над топката и как я предавам на плеймейкърите и как се подготвям през цялата седмица. Имаме два дни, в които можем да отпразнуваме тази победа и след това трябва да се върнем към нея.”