PGA Tour получава официално събитие след Masters в Hilton Head. LPGA организира първия голям етап в Хюстън

RBC HERITAGE

Сайт: Хилтън Хед Айлънд, Южна Каролина.

Курс: Харбър Таун GL. Дължина: 7 213. Пар: 71.

Наградни фондове: $20 милиона. Дял на победителя: $3,6 милиона.

Телевизия: четвъртък-петък, 14-18 ч. (Голф канал); събота-неделя, 13-15ч. (Канал за голф), 3-6 ч. (CBS).

Защитаващ шампиона: Мат Фицпатрик.

Лидер на FedEx Cup: Скоти Шефлър.

Миналата седмица: Скоти Шефлър спечели Мастърса.

Бележки: Скоти Шефлър се прибра в Далас, след като спечели Мастърса и играе тази седмица. Той ще се опита да стане първият играч след Бернхард Лангер през 1985 г., спечелил седмицата след спечелването на Мастърса. ... За второто поредно подписващо събитие само 69 ​​играчи са на полето. Хидеки Мацуяма не влезе, а Виктор Ховланд се оттегли, след като пропусна прекъсването в Мастърс. ... Ако никой не се оттегли, някой ще започне турнира като сингъл. ... Четирите изключения от спонсорите отидоха при Уеб Симпсън, Шейн Лоури, Гари Уудланд и родения в Южна Каролина Кевин Киснър. Това е третото освобождаване от спонсори, което Симпсън получава за турнир с 20 милиона долара. Симпсън спечели в Хилтън Хед през 2020 г. ... Джъстин Томас влезе на косъм в полето, когато се спусна само до номер 30 в световната ранглиста, след като пропусна кръга в Мастърс. Първите 30 отговарят на условията за подписващи събития.

Следващата седмица: Zurich Classic.

___

LPGA TOUR

CHEVRON CHAMPIONSHIP

Сайт: The Woodlands, Тексас.

Курс: The Club at Carlton Woods. Дължина: 6 824. Пар: 72.

Награден фонд: $5,2 милиона. Дял на победителя: $780 000.

Телевизия: четвъртък-петък, от 10:00 до 14:00 часа. (Канал за голф), 6-8 ч. (Голф канал); събота-неделя, 14-15ч. (Паун), 3-6 ч. (NBC).

Защитаващ шампиона: Лилия Ву.

Лидер в надпреварата за CME Globe: Нели Корда.

Последен турнир: Нели Корда спечели T-Mobile Игра на мач.

Бележки: Нели Корда постига своята пета поредна победа, която би изравнила рекорда на LPGA за най-дълга победна серия, държана от Нанси Лопес (1978) и Аника Соренстам (2004-05). ... Единствената специалност на Корда е KPMG Women's PGA в Atlanta Athletic Club през 2021 г., същата година, когато тя за първи път се издигна до номер 1 в света. ... Това е втората година на шампионата на Chevron, откакто LPGA напусна Мишън Хилс в калифорнийската пустиня. ... Лилия Ву спечели първата си специалност в Chevron миналата година. Тя спечели Откритото първенство на Великобритания за жени и беше LPGA играч на годината. ... Полето от 132 играчи включва първите 10 в световната ранглиста за жени и 11 минали шампиони. ... Lottie Woad от Англия спечели място в полето, като спечели Националното първенство за жени в Аугуста за аматьори. ... Лидия Ко може да спечели място в Залата на славата на LPGA, ако спечели тази година. Тя започна годината с победа в началото на сезона.

Следващата седмица: JM Eagle LA Championship.

___

PGA TOUR

ШАМПИОНАТ CORALES PUNTACANA

Място: Пунта Кана, Доминиканска република.

Игрище: Puntacana Resort & Club (Corales). Дължина: 7 670. Пар: 72.

Награден фонд: $4 милиона. Дял на победителя: $720 000.

Телевизия: четвъртък-петък, 8-10 ч. (Golf Channel); Събота-неделя, 15-17ч. (Golf Channel).

Предишен победител: Мат Уолъс.

Миналата седмица: Скоти Шефлър спечели Мастърс турнира.

Бележки: Турнирът е второто събитие от другата страна за годината. Победителят влиза в PGA Championship, но не и в Masters. Той също така получава двегодишно освобождаване. ... Николай Хойгаард е единственият играч от Мастърс, който играе в Доминиканската република. Той изравни 16-то място в Augusta National със 74-76 уикенд. ... Nate Lashley спечели турнира, когато беше част от Web.com Tour. Той е на полето тази седмица. ... Сред играчите, които получават освобождаване от спонсорство, е Ерик Комптън, който е имал две сърдечни трансплантации. ... Тристън Лорънс от Южна Африка играе с изключение на спонсора. Лорънс има две подгласни места в европейското турне тази година и е №95 в света. ... Полето има трима бивши големи шампиони в лицето на Франческо Молинари, Джими Уокър и Джейсън Дъфнър. ... Последните пет издания на турнира бяха решени с един изстрел.

___

ШАМПИОНИ НА PGA TOUR

ПОКАНЕНИ ЗНАМЕНИТОСТ CLASSIC

Сайт: Ървинг, Тексас.

Игрище: Las Colinas CC. Дължина: 6,703. Пар: 71.

Награден фонд: $2,2 милиона. Дял на победителя: $330 000.

Телевизия: петък, 9-11 ч. (Канал за голф-закъснение на лентата); Събота-неделя, 17-19ч. (Golf Channel).

Защитаващ шампиона: Марк Хенсби.

Лидер в Купата на Чарлз Шваб: Стивън Алкер.

Последен турнир: Ретиф Гусен спечели The Galleri Classic.

Бележки: Играта включва 78 играчи от PGA Tour Champions и 40 знаменитости, които се състезават в отделни събития. Знаменитостите играят за 500 000 долара. ... Стивън Алкер, който води Купата на Чарлз Шваб, не играе. ... Томас Бьорн получи освобождаване от спонсорство. Бьорн, спечелилият Ryder Cup капитан за Европа през 2018 г., беше силен поддръжник на европейските турнета, които имат по-слаби полета. ... Нота Бегай III работеше на Мастърс миналата седмица за Golf Channel. Той играе тази седмица. ... Бившият защитник на Далас Каубойс Тони Ромо спечели дивизията за знаменитости миналата година. ... Това започва поредица от четири поредни турнира на PGA Tour Champions, завършвайки с първия от петте големи турнира в Regions Tradition. ... Виджай Сингх е на полето. Той излиза от равенство за 58-о място в Мастърс, след като пропусна частта предходната година.

Следващата седмица: Mitsubishi Electric Classic.

___

КОРН ФЕРИБОТА

LECOM SUNCOAST CLASSIC

Обект: Lakewood, Флорида.

Курс: Lakewood National GC (командир). Дължина: 7,113. Пар: 71

Награден фонд: $1 милион. Дял на победителя: $180 000.

Телевизия: Няма.

Предишен победител: Скот Гучевски.

Лидер по точки: Мейсън Андерсен.

Последен турнир: Стивън Фиск спечели Club Car Championship.

Следващата седмица: Veritex Bank Championship.

___

ЕВРОПЕЙСКАТА ОБИКОЛКА

Миналата седмица: Скоти Шефлър спечели Мастърс.

Следващата седмица: ISPS Handa Championship на 25-28 април.

Лидер в състезанието до Дубай: Рори Макилрой.

___

LIV GOLF ЛИГА

Последен турнир: Дийн Бърместър спечели LIV Golf Miami.

Следващ седмица: LIV Golf Adelaide на 26-28 април.

Лидер по точки: Хоакин Ниман.

___

ДРУГИ ТУРОВЕ

Азиатско турне: Saudi Open, Riyadh GC, Рияд, Саудитска Арабия. Защитаващ шампион: Denwit Boriboonsub. Онлайн: https://asiantour.com/

Challenge Tour: Abu Dhabi Challenge, Al Ain Equestrian, Shooting & GC, Абу Даби, Обединени арабски емирства. Предишен победител: Рикардо Гувея. Онлайн: https://www.europeantour.com/challenge-tour/

Ladies European Tour: Joburg Ladies Open, Modderfontein GC, Йоханесбург, Южна Африка. Защитаващ шампион: Лили Мей Хъмфрис. Онлайн: https://ladieseuropeantour.com/

PGA Tour Americas: Brazil Open, Rio Olympic GC, Рио де Жанейро. Предишен победител: Чарли Хилиър. Онлайн: https://www.pgatour.com/americas

Япония LPGA: Fujisankei Ladies Classic, Kawana Hotel GC (Фуджи), Шизуока, Япония. Защитаващ шампион: Сора Камия. Онлайн: https://www.lpga.or.jp/en/

Корея LPGA: Nexen-SaintNine Masters, Gaya GC, Gimhae, Южна Корея Защитаващ шампион: Eunwoo Choi. Онлайн: https://klpga.co.kr/web/