ПОЗНАВАЩА КЛАСИКА В ПАЛМОВИТЕ ПЛАЖОВЕ

Сайт: Palm Beach Gardens, Флорида.

Курс: PGA National (шампиони). Дължина: 7 125. Пар: 70.

Награден фонд: $9 милиона. Дял на победителя: $1,62 милиона.

Телевизия: четвъртък-петък, 14-18 ч. (Голф канал); събота-неделя, 13-15ч. (Канал за голф), 3-6 ч. (NBC).

Защитаващ шампиона: Крис Кърк.

Лидер на FedEx Cup: Матю Павон.

Миналата седмица: Джейк Нап спечели Откритото първенство на Мексико във Виданта.

Забележки: Турнирът отново води от размаха във Флорида под ново име. Cognizant поема ролята на основен спонсор на това, което преди беше Honda Classic. ... Рори Макилрой играе, за да подсили графика си преди Мастърс. За последно той участва в турнира през 2018 г. ... Шест от седемте победители в PGA Tour тази година бяха извън топ 50 в световната ранглиста. Изключение беше Wyndham Clark, номер 10, когато спечели в Pebble Beach. ... Това е последният турнир за водещите топ 10 във FedEx Cup и водещите петима играчи в „суинг категория“, които ще спечелят място в Bay Hill следващата седмица. ... Откакто стана професионалист след спечелването на The American Express, шампионът на САЩ за аматьори Ник Дънлап завърши на последно място в Pebble Beach и пропусна отсечката в Riviera. Той е на полето тази седмица. ... шампионът на NCAA Фред Бионди, който стана професионалист миналата година, получи освобождаване от спонсорство. ... Полето включва пет от първите 25 в световната класация.

Следващата седмица: Arnold Palmer Invitational и Puerto Rico Open.

___

LPGA TOUR

HSBC WOMEN’S WOMEN’S WORLD CHAMPIONSHIP

Сайт: Сингапур.

Игрище: Sentosa GC. Дължина: 6 749. Пар: 72.

Награден фонд: $1,8 милиона. Дял на победителя: $270 000.

Телевизия: сряда-събота, 21:30 ч. до 2:30 сутринта (Golf Channel).

Защитаващ шампиона: Jin Young Ko.

Състезание за лидер на CME Globe: Lydia Ko

Миналата седмица: Patty Таватанакит спечели Honda LPGA Тайланд.

Бележки: Това е втората от три поредни седмици в Азия. Световното първенство за жени на HSBC датира от 2008 г. и обикновено има силно поле. ... Jin Young Ko отива за третата си поредна титла в Сингапур. ... Лорена Очоа постави рекорда на игрището от 268 през 2008 г., първата година на турнира. ... Полето включва осем от първите 10 в световната класация за жени, като липсват само Нели Корда и Чарли Хъл. ... Атая Титикул, номер 11 в света, има контузен ляв палец и не планира да се завърне до края на март. ... Бившият шампион на US Women's Open In Gee Chun играе по покана на спонсор. ... Minjee Lee е на полето, играейки за първи път тази година на LPGA Tour. ... Капитанът на Solheim Cup Стейси Люис назначи Паула Криймър, Анджела Станфорд, Британи Линсиком и Морган Пресел за асистенти за тазгодишните мачове във Вирджиния.

Следващата седмица: Blue Bay LPGA.

___

LIV GOLF LEAGUE

LIV GOLF JEDDAH

Обект: King Abdullah Economic City, Саудитска Арабия.

Игрище: Royal Greens Golf & CC. Дължина: 7 048. Номинал: 70.

Награден фонд: $20 милиона. Дял на победителя: $4 милиона.

Телевизия: петък-неделя, 3-8 сутринта (CW приложение); Събота, 12:30-17:30 ч. (CW мрежово забавяне на лентата); Неделя, 13-18 ч. (CW Network-закъснение на лента).

Защитаващ шампиона: Брукс Коепка.

Лидер по точки: Дъстин Джонсън.

Последен турнир. Дъстин Джонсън спечели LIV Golf Лас Вегас.

Бележки: Брукс Коепка отива за третата си поредна LIV победа в Саудитска Арабия. Турнирът се игра през есента през последните два сезона. ... Антъни Ким се очаква да направи своя LIV дебют като индивидуално. Ким не се е състезавал никъде от май 2012 г. на шампионата Wells Fargo. Сега той е на 38. ... Победата на Дъстин Джонсън в Лас Вегас го прави първият играч, който печели във всеки от трите сезона на LIV Golf. Сред онези, които имат шанс да се сравнят с него тази седмица, са Коепка и Камерън Смит. ... Джонсън, Греъм Макдауъл, Харолд Варнър III и Ейбрахам Ансер са печелили в Саудитска Арабия извън LIV Golf League. ... Новият отбор на Джон Рам води в класирането след две събития. ... Хоакин Ниман беше единственият играч на голф на LIV, който получи специална покана за Мастърс въз основа на представянето си в европейското турне извън сезона. ... Патрик Рийд вече не е сред топ 100 в света.

Следващата седмица: LIV Golf Hong Kong.

___

ЕВРОПЕЙСКО ТУРНЕ И СЛЪНЧЕВО ТУРНЕ

SDC CHAMPIONSHIP

Сайт: Източен Кейп, Южна Африка.

Курс: Връзки към Свети Франциск. Дължина: 7 192. Пар: 72.

Награден фонд: $1,5 милиона. Дял на победителя: $250 000.

Телевизия: Няма.

Защитаващ шампиона: Матю Болдуин.

Лидер в надпреварата до Дубай: Рори Макилрой.

Миналата седмица: Дариус ван Дрийл спечели Magical Kenya Open.

Бележки: Турнирът е съгласуван със Sunshine Tour of South Africa. ... Това е вторият от трите поредни турнира на африканския континент. ... В полето има само четирима играчи от топ 100 в света. Най-високо класираният играч е Рикуя Хошино, който е под номер 81. ... Южна Африка има само петима играчи в топ 100 в света. Christiaan Bezuidenhout, който играе PGA Tour, е най-високо класираният южноафриканец под номер 59. ... Само двама играчи от номера 126-200 в FedEx Cup миналата година са в полето, Matthias Schwab и Jonas Blixt. Dylan Frittelli беше в тази категория, докато не спечели по-рано тази година, за да получи пълно членство в европейското турне. ... Кейта Накаджима, бивш аматьор номер 1 в света, е на терена. Той отговаря на условията за спечелване на паричната титла на Japan Golf Tour миналата година. ... Турнирът стана част от графика на европейското турне едва миналата година.

Следващата седмица: Jonsson Workwear Open.

___

KORN FERRY TOUR

VISA ARGENTINA OPEN

Сайт: Буенос Aires, Аржентина.

Курс: Olivos GC. Дължина: 6 795. Номинал: 70.

Награден фонд: $1 милион. Дял на победителя: $180 000.

Предишен победител: Zack Fischer.

Лидер по точки: Aldrich Potgieter.

Последен турнир: Кевин Вело спечели Astara Golf Championship в Колумбия.

Следващата седмица: Astara Chile Classic.

___

ШАМПИОНИ НА PGA TOUR

Миналата седмица: Рикардо Гонзалес спечели трофея Хасан II.

Следващата седмица: Cologuard Classic.

Лидер на Купата на Чарлз Шваб: Стивън Алкер.

___

ДРУГИ ОБИКОЛКИ

Азиатска обиколка и PGA обиколка на Австралия: New Zealand Open, Millbrook GC (Coronet and Remarkables), Arrowtown, Нова Зеландия. Защитаващ шампион: Брендън Джоунс. Онлайн: https://asiantour.com/ и https://pga.org.au/.

Япония LPGA: Daikin Orchid Ladies, Ryukyu GC, Окинава, Япония. Защитаващ шампион: Jiyai Shin. Онлайн: https://www.lpga.or.jp/en/