Пиер-Люк Дюбоа и Тревър Мур отбелязаха в дузпите, за да поведат Кингс до победа с 3-2 над Дъкс
AP News | 2024-02-25 | 08:32:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Пиер-Люк Дюбоа и Тревър Мур отбелязаха в дузпите при победата на Лос Анджелис Кингс Анахайм Дъкс 3-2 в събота вечер.

Лео Карлсон вкара гол за Дъкс при дузпите.

Кевин Фиала, който имаше гол и асистенция, не успя да реализира в третия рунд. Дейвид Ритич трябваше да спре Алекс Килорн, за да запази победата на Кралете, които имат девет поредни победи над своите съперници от Южна Калифорния.

Дрю Даути също записа гол и асистенция, а Ейдриън Кемпе направи две асистенции, за да удължи поредицата си от точки срещу Патиците до 10 мача. Ритих спря 22 изстрела за победата.

Якоб Силфверберг и Сам Карик отбелязаха за Анахайм, докато Джон Гибсън направи 48 спасявания.

Лос Анджелис надигра Анахайм с 50-24. И двата гола на Кингс паднаха в пауърплей.

Отборите си размениха пауърплей голове през първия период.

Силфверберг откри резултата в 9:33 с удар от ляво лицево кръгче, за да щракне суша от осем голове. Това също така отбеляза първия път от седем домакински мача, в който Кралете допуснаха гол от пауърплей.

Фиала изравни шест минути по-късно с висок удар от левия кръг за лице, който Гибсън не успя да улови с ръкавицата си.

Карик върна Патиците с 2-1 в 9:08 на втория период, когато вкара гол от къси играчи при натискане, за да завърши удара 2-на-1.

p>

Doughty направи 2-all при 14:24 с удар от точката за шестия си гол за сезона. Това също така отбеляза третия път в шест мача, в който „Патиците“ са допуснали поне два пауърплей гола.

Майки Андерсън от Лос Анджелис беше извън състава поради контузия в горната част на тялото. Защитникът беше контузен по време на третия период на загубата с 1:4 от Нешвил в четвъртък и е контузен всяка седмица, според временния треньор Джим Хилър.

Патици: Домакин на Нешвил Предейтърс в неделя вечер.

Кралете: Стартирайте пътуване с три мача срещу Едмънтън Ойлърс в понеделник вечер.