Пиратите използват 4-рън първи ининг, за да победят Нешънълс със 7-4 и да подобрят до 6-1
AP News | 2024-04-05 | 02:24:34

ВАШИНГТОН (АП) — Питсбърг Пайратс се върнаха веднага след първата си загуба и мач с най-нисък резултат в турнира сезон, създавайки първи ининг от четири ръна с помощта на двукратния сингъл на Rowdy Tellez, за да ги изпрати по пътя към победа със 7-4 над Washington Nationals в четвъртък.

Конър Джо допринесе с първия си хоумър на сезона – удар от 400 фута, два ръна в петия – и Майкъл А. Тейлър добави три попадения срещу бившия си отбор. Tellez, Oneil Cruz и Bryan Reynolds записаха по две попадения за Pirates, които повишиха със 7-1 и след това удържаха.

Мартин Перес (1-0) записа 6 2/3 ининга, допусна два ръна и шест попадения, като същевременно отбеляза шест.

Пиратите завършиха откриващото сезона гостуване с Рекорд 6-1 и отбелязаха най-малко шест ръна във всички мачове с изключение на един: неуспехът им с 5-3 в Nationals Park в сряда.

След 70-минутно закъснение при дъжд преди първия мач в четвъртък, те надскочиха всички над 2023 NL All-Star Josiah Gray (0-2), който напусна след 4 1/3 ининга, шест ръна, седем попадения и три проигравания. Треньорът по хвърляне на Nationals Джим Хики използва посещение на могила, за да се опита да успокои Грей, след като 12 от първите му 22 хвърляния бяха топки; десният се нуждаеше от 33 хвърляния, за да получи първите три аута.

В крайна сметка националите стигнаха до три ръна пред обявената публика от само 11 135. Но Аролдис Чапман излезе последен от осмия с двама бегачи на борда, а Дейвид Беднар хвърли деветия, за да стане петият спасител на Пиратите със спасяване този сезон.

Си Джей Ейбрамс отбеляза второто си домакинство за годината, а Джеси Уинкър, Трей Липскомб и Луис Гарсия младши също участваха в мачове за Вашингтон, който е 2-4.

СТАЯ ЗА ТРЕНЬОР

Nationals: Поставете CF Victor Robles в 10-дневния списък с контузени с разтегнато ляво подколенно сухожилие. Той получи преглед с ядрено-магнитен резонанс в четвъртък, ден след като се нарани и напусна за пинч ранън във втория ининг. За да заеме мястото си в списъка, Вашингтон изведе OF Джейкъб Йънг от Triple-A Rochester и го стартира в центъра на полето, удряйки девети в състава. Той избра 0 за 4. Йънг каза, че жена му е била зад волана по време на пътуването от 4 сутринта до 10 сутринта от Ню Йорк до Вашингтон.

Пирати: Новобранецът RHP Джаред Джоунс (1-0, 4.76 ERA) ще стартира втория си път в кариерата си в петък, когато Питсбърг играе домакинството си срещу Балтимор Ориолс. 22-годишният Джоунс каза, че очаква неговата група за аплодисменти да включва баща му, мащехата, сестра му, баба и дядо и лелите и чичовците му.

Nationals: Открийте серия от три мача петък вечер срещу стария приятел Брайс Харпър и Филаделфия Филис. LHP Patrick Corbin (0-0, 8.31 ERA) взема могилата за Вашингтон срещу RHP Aaron Nola (0-1, 14.54).