Пистънс направиха 8 мача, побеждавайки Уизърдс с 96-87 в мач на последните 2 отбора в НБА
AP News | 2024-03-30 | 03:42:04

ВАШИНГТОН (AP) — Кейд Кънингам отбеляза 33 точки, Джалън Дюрен имаше 20 точки и 18 борби и Детройт Пистънс прекъснаха поредица от осем загуби с победа с 96-87 над Вашингтон Уизърдс в петък вечер.

Пистънс взривиха преднина от 19 точки на полувремето, но се възстановиха в мача на последните два отбора в НБА. Вашингтон (14-60) все още води Детройт (13-61) с мач в класирането, след като отборите завършиха разделяне на серията си от четири мача през сезона – като отборът на пътя печелеше всеки мач.

Кори Киспърт вкара 23 точки за Уизърдс, които изоставаха с 59-40 след ужасно първо полувреме, но се върнаха докрай, за да водят с една разлика, след като вкараха първите шест точки от четвъртата четвърт. Детройт пропусна първите си девет удара от четвъртия, но бързо се върна напред и поведе с 89-83 след игра за три точки от Кънингам.

Мигове по-късно Кънингам допринесе в защита, когато преследва Пуул и блокира удара му . Това доведе до забивка на Дюрен в другия край.

Джейдън Айви вкара 13 точки за Детройт, а Еван Фурние добави 10. Дени Авдия записа 18 точки, 12 борби и 9 асистенции за Вашингтон, а Марвин Багли III добави 15 точки и 11 борби.

Кайл Кузма успя да вкара само 12 точки в една тежка стрелба вечер, а освен това имаше шест от 19-те пропуснати топки на Вашингтон.

И двата отбора стреляха под 30% от диапазона за 3 точки през нощта, а четвъртият четвърт беше особена битка в офанзивен план с Детройт, надделяващ над Уизардс с 16-12.

Пистънс: домакин на Мемфис в понеделник вечер.

Уизардс: домакин на Маями в неделя вечер.