Пистънс поставиха рекорд за един сезон с 27-ма поредна загуба, тъй като 41 на Кънингам не бяха достатъчни срещу Нетс
AP News | 2023-12-27 | 05:01:34

ДЕТРОЙТ (AP) — Детройт Пистънс поставиха рекорд за един сезон в НБА с 27-ата си поредна загуба във вторник вечер, като Кам Джонсън вкара 24 точки, а Микал Бриджис добави 21, за да изведе Бруклин Нетс до победа със 118-112.

Кейд Кънингам вкара 41 точки, но Пистънс развалиха равенството с Кливланд Кавалиърс 2010-11 и Филаделфия 2013-14 76ers. 76ers държат общата оценка на 28, плъзгане, което започна през сезон 2014-15 и пренесено в 2015-16.

Кънингам вкара 37 през второто полувреме и стреля 15 за 21 от полето, но Боян Богданович беше единственият друг играч на Пистънс с повече от 15.

Ник Клакстън и Дей’Рон Шарп добавиха дабъл-дабъл за Нетс, които победиха Пистънс за втори пореден мач.

Тройката на Дориан Фини-Смит сложи край на серия от 13-0, която доведе до 105-97 на Нетс с 4:53 за игра. Кънингам пропусна чифт наказателни удара, но се върна с тройка и игра за три точки, за да дръпне Детройт в рамките на 109-106 при 1:54 оставащо време.

След тройката на Джонсън, чифт пропуски от Кънингам направи резултата 112-10. Фини-Смит обаче удари базова линия 3, за да поведе Нетс със 115-110 след 38 секунди преди края.

Алек Бъркс пропусна тройка и Нетс спечелиха мача от линията за наказателно хвърляне като феновете скандираха „Продай отбора! Продайте отбора!“

Бруклин поведе с 11 точки в началото на третата четвърт, но Пистънс отговориха със серия от 11-0, за да изравнят мача на 71. Кънингам вкара 18 от 31 точки на Детройт през периода, поддържайки Детройт в рамките на 88-85 влизайки в четвъртия.

Пистънс започнаха мача с резултат 22-8, давайки надежда на голяма публика, но Нетс ги превъзхождаха с 53-32 в останалата част от първото полувреме.

Мрежи: домакин на Милуоки в сряда

Пистънс: в Бостън в четвъртък