Победата на Panthers срещу Falcons може да даде необходимата увереност на новобранеца QB Bryce Young
AP News | 2023-12-18 | 22:06:35

След като Bryce Young поведе Carolina Panthers в 17-игра, 90-ярдов удар, за да победи Atlanta Falcons с 9-7 на филдгол с изтичането на времето, временният старши треньор Крис Тейбър обяви избора на номер 1 за „победител“. вид победа, която може да даде на новобранеца така необходимия тласък на самочувствието.

Това беше първата победа на Каролина от 29 октомври, когато Йънг поведе подобен опит в края на четвъртата четвърт, за да победи Хюстън Тексанс с 15-13 , победа, която също дойде след гол от игра на Eddy Pineiro, когато часовникът изтече.

Тези два мача показват, че Йънг има равновесие под натиск.

Това е обещаващ знак, който гарантира, че Пантерите могат да поставят повече таланти около него - най-вече в офанзивната линия и на широката позиция на ресивера - така че той потенциално да може да се развие във франчайз куотърбек, от който организацията толкова отчаяно се нуждае.

Йънг беше 5 от 5 за 68 ярда на последното шофиране, а Пантерите сдъвкаха крайното 7:35 извън часовника.

Това беше огромно облекчение за отбор, който влезе в уикенда с Най-лошият рекорд на NFL и загубата на шест поредни мача.

„Със сигурност има много радост“, каза Йънг. „Наистина идва от това, че искаме да се видим един друг да успяваме. Искаме да видим взаимно победа. Вложихме работа. Вярваме си един на друг и не успяхме да видим много от тези резултати тази година, но винаги е страхотно, когато можеш да видиш това и то наистина се реализира в неделя. ”

Голяма причина за успеха на Йънг е, че той най-накрая получи малко помощ от ресивъри, които не се казват Адам Тилен.

В последния удар, тайт енд Томи Трембъл изтегли 19 ярда, новобранецът ресивър Джонатан Минго направи трудно грабване за печалба от 20 ярда и ветеранът D.J. Чарк добави приемане с потупване с пръсти от 18 ярда близо до страничната линия при постоянен дъжд.

Този тип продукция до голяма степен липсваше в сезон, в който Йънг не успя да засенчи 250 ярда подавания в един мач .

„Това не бяха лесни уловки и аз бях наистина горд с нашите момчета, които наистина се концентрираха и правеха тези игри“, каза Табор. „Нещото, което видях днес и с което не можете да спорите, е, че имаше пиеси, които трябваше да бъдат направени, и те направиха пиесите. Така че можете да кажете, хей, направиха ли стъпка? Въз основа на тази игра, ще кажа, че са. Така че сега следващата седмица това е стандартът и сега можем ли да го придвижим напред и да го тласнем напред?“

Но Пантерите все още имат начини да отидат в атака.

Каролина многократно започва бавно и успя да направи само 16 тъчдауна в нападение в 14 мача.

КАКВО РАБОТИ

Пантерите бавно разбират, че са много по-добри блокиращ бягане отбор, отколкото блокиращ пас.

Пантерите имаха още един приличен ден във футбола, като спечелиха 129 ярда на земята при 36 пренасяния, водени от 87 ярда на Чуба Хъбард при 22 пренасяния.

Пантерите ефективно използваха няколко струйни удара, за да получат широк приемник на Ихмир Смит-Марсет, което доведе до 31 ярда при четири носене. Това беше хубава промяна на темпото и хвана Falcons неподготвени.

Играта с пасове, извън последния удар, беше до голяма степен неефективна. Йънг имаше само 99 ярда във въздуха и беше уволнен три пъти преди победния филдгол удар.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Въпреки победата, атаката на Пантерите остава бъркотия особено през първото полувреме. Каролина влезе в съблекалнята на полувремето, като изоставаше със 7-3, отбелязвайки седми пореден мач, в който нападателят успя да спечели само три точки през първото полувреме. прекара част от извън сезона, подиграван от съотборници, че е изпуснал прихващания през миналия сезон. Но изборът на Уудс на Дезмънд Ридър в неделя на Каролина 5 не само попречи на Соколите да постигнат двуцифрен резултат, но и в крайна сметка доведе до победния удар на Пинейро.

„Той е на машината Jugs през цялото време след тренировка“, каза Хъбард. „През цялото време съм с него, удрям го по ръката и го удрям. Той работи. Той работи през цялата тази година и да го видя най-накрая да получи цветята си и да види как упоритата работа се отплаща се чувства добре. Радвам се за него. Това ни донесе победата.“

НАМАЛЯВАНЕ НА ЗАПАСИТЕ

Офанзивната линия на Пантерите позволи още три уволнявания в неделя, което означава, че Йънг вече е бил уволняван 51 пъти в 13 мача, средно почти четири на игра. Това е група, която претърпя няколко наранявания на мястото на гарда и трябва да бъде подобрена в извън сезона.

ТРАВМИ

Cornerback Donte Jackson напусна неделния мач през четвъртата четвърт с гръб нараняване. Състоянието му напред е несигурно.

КЛЮЧОВИ ЦИФРИ

0 — Брой игри, които Пантерите са играли през този сезон, докато водят през четвъртата четвърт. И двете победи на Каролина дойдоха във финалната игра на мача, когато те изоставаха преди победния удар. Никой отбор поне от 1991 г. не е изкарал цял сезон без да води в четвъртата четвърт в началото на който и да е мач.