Победителят от продължителното време на Ник Сузуки води Канадиънс до победа с 4-3 над Предейтърс
AP News | 2024-03-06 | 06:01:18

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Ник Сузуки вкара след 17 секунди продължение, за да изведе Монреал Канадиънс до победа с 4-3 над Нешвил Хищници във вторник вечерта.

Брендън Галахър, Дейвид Савард и Джошуа Рой също вкараха, а Джейк Алън направи 25 спасявания за Канадиънс, което прекъсна серия от две загуби.

Райън О’Райли вкара гол и асистира за други двама, Филип Форсберг и Густав Никвист имаха по гол и асистенция, а Юусе Сарос направи 26 спасявания за Нешвил. Хищниците прекъснаха своята серия от осем победи.

В продълженията Сузуки победи Сарос с еднократен удар под труден ъгъл от долния ляв кръг за своя гол 100 в кариерата.

С мача, равен на 2 в края на третия, О’Райли победи Алън от долната част на десния кръг за лицево лице, за своя трети гол в толкова мачове. Рой изравни с 5:05 минути преди края.

Изглежда, че бившият канадец Майкъл Маккарън вкара зеления гол при оставащи 3:02, но Монреал оспори гола и прегледът на видеото установи, че шайбата е играна с висок стик.

Форсберг вкара първия гол в мача при 4:36 оставащи в началния период.

Люк Еванджелиста премина през процепа, преди да подхлъзне бекхенд към Форсберг от лявата страна, където той вдигна бекхенд отдолу гредата за своя 30-ти гол за сезона.

Кампанията с 30 гола е четвъртата в кариерата на Форсберг. Той също така удължи поредицата си от точки до шест игри. Той има четири гола и пет асистенции през този период.

Найкуист направи 2-0 в 5:11 на секундата, реализирайки при натискане точно от външната страна на гънката след хубаво подаване от бекхенд на Форсберг под голлинията.

Галахър преполови Преднина на Нешвил с 3:21, останала във втория при еднократен удар от високо място.

Савар изравни шест секунди по-късно след последвалото лице, когато ударът му удари шев в стъклото и отиде директно в мрежата, Сарос напусна, очаквайки, че шайбата ще пътува зад него.

Canadiens: Посетете Каролина в четвъртък вечер.

Predators: Приемете Бъфало в четвъртък вечер.