Почти перфектната вечер на Кайл Филиповски води №11 Дюк до лесна победа със 75-53 над Питсбърг
AP News | 2024-01-10 | 06:17:04

ПИТСБЪРГ (AP) — Кайл Филиповски вкара 26 точки при 11 от 12 стрелби и грабна 10 борби като №11 Дюк се състезава с огромна преднина през първото полувреме и надмина Питсбърг със 75-53 във вторник вечерта за седмата си поредна победа.

Сините дяволи (12-3, 3-1 ACC) свършиха бърза работа с Пантерите (10-6, 1-3), смазвайки Пит през началните 20 минути под бараж от тройки – включително три от Филиповски – докато изграждаше преднина от 25 точки, която Пит никога не се доближаваше до заплаха.

Джаред Маккейн добави 12 точки за Дюк, а Кейлъб Роуч имаше осем точки и седем асистенции за Сините дяволи, които изглежда намират своята форма след поредните загуби от Арканзас и Джорджия Тек малко след Деня на благодарността. Средният марж на победата на Duke по време на текущата му победна серия е 20 точки.

Зак Остин поведе Пит с 11 точки, но Пантерите – които започват трудно, докато се опитват да стигнат до турнира на NCAA за втора поредна година – никога не са били наистина в него. Пит стреля само 33% (19 от 58) от полето и прекара по-голямата част от нощта в опити и неуспехи да овладее Филиповски.

7-футовият второкласник показа по малко от всичко. Той започна мача с включване, последвано от връщане и добави опаковане, преди да излезе, за да вкара три тройки като част от брилянтно начално полувреме, което накара Дюк да поведе с 48-23.

Сините дяволи направиха девет тройки през полувремето, докато Пит вкара само осем коша общо. В един момент Дюк проби тройка в три последователни трипа по различни начини – в преход, извън офанзивен сет и като направи допълнителен пас от двоен отбор – и Пантерите просто не можаха да се задържат без значение каква комбинация треньорът Джеф Капел хвърли на пода.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Дюк: Филиповски се върна след тежка вечер на стрелба (2 за 12) в бавна победа над Нотр Дам, като разглоби Пит. Работата му с крака го прави труден двубой отвътре и когато го накара да премине отвъд линията за 3 точки, той е на границата на невъзможност за защита.

Пит: Пантерите се надяваха да направят още една крачка напред, след като се завърнаха в March Madness миналата пролет за първи път от седем години. Времето изтича след четири загуби в първите им пет конферентни мача.

Дюк: Ще се опита да си отмъсти на Жълтите якета, които гостуват на закрития стадион Камерън в събота.

Пит: Има седмица почивка преди да посрещне Сиракуза на 16 януари. Оранжевите спечелиха първата среща между отборите 81-73 в Carrier Dome на 30 декември.