Пол Джордж, Джеймс Хардън помагат на Клипърс да удържат победата над Мавс със 116-111, след като издуха преднината от 31 точки
AP News | 2024-04-28 | 00:40:18

ДАЛАС (AP) — Пол Джордж и Джеймс Хардън отбелязаха по 33 точки, докато играеха ключови роли в четвъртата четвърт, за да помогнат на Лос Анджелис Клипърс удържаха, след като натрупаха преднина от 31 точки и победиха Далас Маверикс със 116-111 в неделя, вечерта на серията от първия кръг с 2-2.

Клипърс спечелиха отново без Кауай Леонард, който пропусна откриването на серията поради възпаление на дясното коляно, преди да играе в двете победи на Далас.

Отборите си разделиха двойки на домашния си корт в третата среща от първия кръг на Западната конференция помежду си през последните пет сезона . Мач 5 е в сряда вечер в Лос Анджелис.

Кайри Ървинг вкара 40 точки за Далас, включително акробатично подреждане при оставащи 2:15 минути за преднина от 104-103, която беше първата за Маверикс от средата на първата четвърт.

Лука Дончич имаше 29 точки, 10 борби и 10 асистенции в четвъртия си трипъл-дабъл в плейофите в кариерата си – всичките срещу Клипърс.

Джордж вкара 26 точки през първото полувреме, когато преднината на Клипърс достигна 55-24 при тройка на Хардън. Най-резултатните звезди комбинираха 11 от 16 от далечно разстояние, докато LA завърши 18 от 29 като цяло.

След активиране на Ървинг, Джордж вкара първия си кош от второто полувреме, затихваща 3 от корнер. Ървинг пропусна пасиране, а Хардън реализира игра за три точки, докато 10-кратният участник в Мача на звездите вкара 15 точки в четвъртата.

Клипърс изравниха рекорд на франчайз плейофите за една четвърт с осем тройки в първи, а Джордж имаше три от тях, докато отбеляза най-високото си ниво в първата четвърт на плейофа с 16 точки, за да се изравни с Маверикс и да помогне за изграждането на преднина от 39-16.

Предводителството в LA достигна 55-24, когато Хардън отбеляза 3 малко след като Дончич беше отсъден за технически фал на корта, когато пропускът му намали Далас до 0-11 от далечно разстояние.

Ървинг удари следващите две 3s за Далас и ралито започна. Той вкара 16 през втората четвърт и продължи да върви през третата, завършвайки тези две четвърти с 26 след нулево първо. Далас изостава с четири навлизайки в четвъртата четвърт.