Пол Джордж вкарва 41 точки, докато Клипърс продължава да доминира над Хорнетс с победа от 130-118
AP News | 2024-04-01 | 02:48:33

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Пол Джордж вкара осем тройки и завърши с най-високите за сезона 41 точки, а Лос Анджелис Клипърс победиха Шарлът Хорнетс със 130-118 в неделя вечерта за петата си поредна победа на пътя.

Джордж завърши 14 от 21 от полето и 8 от 12 отвъд дъгата, за да победи Хорнетс за 12-ти последователно време.

Ивица Зубак имаше 24 точки и 12 борби, а Кауай Леонард се включи с 23 точки за Клипърс (47-27).

Майлс Бриджис вкара 33 точки при седем тройки, а Брандън Милър имаше 22 за Шарлът (18-56), който загуби осем от девет и продължава да куца към финала на сезона.

Клипърс влязоха в мача на четвърто място в Западната конференция и искаха да се подобрят засяването им. Те изградиха преднина от 12 точки на полувремето зад Джордж, който имаше 22 точки при 8-13 стрелби, включително пет тройки и отбеляза с лекота, докато бе защитаван от новобранеца Милър.

Лос Анджелис имаше двуцифрен аванс през по-голямата част от второто полувреме, а спускането на Норман Пауъл за едно и едно увеличи преднината до 17 с оставащи 10 минути.

Стършелите щяха да направят серия зад три поредни 3-ки от Дейвис Бертанс, спиране при пилотиране от Грант Уилямс и 3-ка от Милър, за да намали преднината до шест с оставащи 5 1/2 минути. Но 3 на Пауъл от лявото крило щеше да върне преднината обратно до 10 и да даде малко място за глътка въздух на Клипърс.

Клипърс изпревари Хорнетс с 41-31.

Клипърс: Завършете пътуване с четири мача в Сакраменто във вторник вечер.

Хорнетс: Домакин на Бостън в понеделник вечер. ___