Пол отбелязва с 1:13, за да играе, докато Светкавицата победи Голдън Найтс с 5-4
AP News | 2023-12-22 | 05:08:38

ТАМПА, Флорида (AP) — Никълъс Пол вкара победния гол при 1:13 оставащо време в третия период и добави две асистенции за Тампа Бей Лайтнинг победи засегнатия от контузии и най-добрия в лигата Вегас Голдън Найтс с 5-4 в четвъртък вечерта.

Пол вкара овладяна топка за втората си поредна игра за три точки.

Дясното крило на Тампа Бей и лидер по точки в НХЛ Никита Кучеров записа гол и две асистенции. Брейдън Пойнт записа два гола и асистенция, а Алекс Баре-Буле също отбеляза за Светкавицата. Андрей Василевски отклони 30 удара.

Иржи Патера, който играе в третия си мач този сезон и общо пети, направи 31 спасявания, заменяйки контузените Адин Хил (долна част на тялото) и Логан Томпсън (горна част на тялото).

Защитаващият титлата на Купа Стенли, след загуба с 6-3 от Каролина във вторник, получи два гола от Джонатан Маршесо. Иван Барбашев и Пол Котър отбелязаха другите голове, докато Джак Айхел удължи рекордната си серия от точки до 12 мача с две асистенции.

Айхел имаше страхотен шанс за гол, спрян от Василевски три секунди преди края.

Marchessault доведе Вегас до 4-3 с ранен гол от пауърплей в третия период, след като Кучеров получи неспортсменска дузпа. Кучеров смяташе, че трябваше да бъде отсъдена дузпа при откъсването му и беше изгонен, след като се развика на съдията.

Котър изравни четири минути по-късно.

Светкавицата поведе с 4-2, след като вкара три пъти в част от 2:55 в края на втората част. Кучеров отбеляза гол 5 на 3 и асистира за гол на Пойнт от пауърплей 33 секунди по-късно. Кучеров постави нов гол за точка, за да сложи край на скока.

Марчесо и Барбашев отбелязаха голове в първия период.

Защитителят на Тампа Бей Михаил Сергачев, който отправи удар от задната си лява страна крак вторник, не е играл. Треньорът на Lightning Джон Купър се надява, че Сергачев ще пропусне само един или два мача.

Golden Knights: Продължете пътуването в събота вечер във Флорида.

Lightning: Играйте във Вашингтон в събота вечер.