Половин час хаос показва ТРИ червени картона на Барселона, за да преобърне равенството с ПСЖ
The Mirror | 2024-04-16 | 23:33:04

Барселона претърпя незабравим срив, след като загуби контрол и в крайна сметка мястото си в Шампионската лига.

Тридесет минути във втория си мач срещу Пари Сен Жерман, каталунската страна беше в позиция на пълен контрол. Попадението на Рафина в 12-ата минута изведе отбора на Шави с общ резултат 4-2. Зрителите бяха щастливи да видят как младите таланти на Ламине Ямал и Педри се комбинират с Робърт Левандовски и Илкай Гюндоган, а след това вратата се отвори за гостите.

Роналд Араухо първо даде топката, преди да бъде убит показан в червено за групиране над Брадли Баркола от резултатния шанс след 29 минути. Реферът Ищван Ковач беше убеден в решението си въпреки яростните протести от страна на защитника, а VAR го потвърди.

Асът на Барса не желаеше да напусне терена и когато в крайна сметка беше убеден да го направи, последва жест. Араухо вдига знак с ръка: „грабеж“ или „кражба“.

Това беше познато лице, което усложни все по-трудното положение на каталунския гигант. Бившият ас Усман Дембеле намали изоставането само пет минути преди полувремето и нещата не се подобриха през втората част.

Ударът на Витиня доведе до изравняване на общите резултати и нервите на Барса бяха опънати. Шави не гледаше с добро око на развитието на нещата.

Легендата на Барселона остана разочарован от едно решение на длъжностното лице и отприщи играчките си от количката, като ритна възглавничката с марката на Шампионската лига на камера край терена. Нямаше недостиг на словесни разочарования и той бързо получи заповеди за марширане.

Само седем минути след гола на Витиня в 54-ата минута, ПСЖ се оказа с възможност да излезе напред на Камп Ноу. Дембеле отново се оказа проблемен, тъй като Жоао Кансело го повали в зоната. Килиан Мбапе не направи грешка от място.

Имаше обаче още време за още разочарование от пейката на Барселона. На Гюндоган бе отказана дузпа и той получи жълт картон за разочарованието си, докато бурният срив продължаваше в целия отбор.

Треньорът на вратарите на Барселона Хосе Рамон де ла Фуенте беше този, който трябваше да вземе третия червен от отбора през нощта такова беше неговото разочарование и изненада, че решението не беше в полза на неговия екип. Наистина драматични около 30 минути.

Болката обаче не спря дотук за Барселона, тъй като Мбапе завърши вечерта с гол в 89-ата минута. Срещу, за да помогнете за изхвърлянето на страната от Ла Лига, със сигурност ще се хареса на бъдещите работодатели Реал Мадрид.

и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия