Портис, Адетокумбо предизвикаха 25-0 удар при поражението на Бъкс със 135-102 срещу Селтикс
AP News | 2024-01-12 | 05:08:49

МИЛУОКИ (AP) — Боби Портис и Янис Адетокумбо комбинираха, за да вкарат 20 поредни точки по време на 25-0 удар в средата на първото полувреме и Милуоки Бъкс постигнаха победа със 135-102 над водещия в НБА Бостън Селтикс в четвъртък вечер.

Портис вкара 28, Адетокумбо добави 24 и двамата играчи направиха по 12 борби, за да помогнат на Бъкс да спечелят само за втори път в шест мача. Деймиън Лилард записа 21 точки, докато се завръщаше в състава на Милуоки, след като пропусна домакинската загуба на Бъкс със 132-116 от Юта Джаз в понеделник по лични причини.

Бъкс водеха с цели 43 точки в мача на Джру Холидей завръщане в Милуоки и преднината им от 75-38 на почивката беше четвъртото им най-голямо предимство на полувремето в историята на франчайза. Бъкс не бяха играли мач от понеделник, докато Селтикс се върнаха в игра една вечер, след като победиха Минесота Тимбъруулвс със 127-120 в продълженията.

Бостън допусна най-високия брой точки за сезона и даде почивка на всички титуляри през цялото второ полувреме. Бъкс не играха нито един от титулярите си през четвъртата четвърт.

Пейтън Причард вкара 21, а Сам Хаузър 15 за Селтикс, които пропуснаха 16 от първите си 17 опита за 3 точки и в крайна сметка стигнаха до 9 от 34 отвъд дъгата. Милуоки стреля общо 56,5% и беше 18 от 42 при опити за 3 точки.

След като Ошай Брисет от Бостън се заби, за да намали преднината на Милуоки до 31-23 при оставащо 2:14 през първата четвърт, Селтикс не успяха да отбележат гол повече от 6 1/2 минути. Сушата в Бостън най-накрая приключи, когато Джейлън Браун потъна при 7:38 до края на втория период.

Портис вкара 13 точки, а Адетокумбо имаше седем по време на този удар с 25-0.

След като Портис вкара осем от последните 10 точки през първата четвърт, за да увеличат преднината на Милуоки до 41-23, Бъкс отбелязаха 15 последователни точки, за да отворят втория период.

Портис, който беше 1 от 12 от диапазона за 3 точки този месец, беше 5 от 6 отвъд дъгата в четвъртък.

Холидей вкара шест точки и вкара 2 от 9 в първия си мач в Милуоки, откакто Бъкс го размениха през септември като част от пакета за придобиване на Лилард от Портланд Трейл Блейзърс. Портланд го изпрати в Селтикс няколко дни по-късно.

Холидей игра за Бъкс от 2020-23 г. и беше част от шампионския им отбор през 2021 г. Той се беше изправял срещу бившия си отбор вече веднъж този сезон, когато Селтикс победиха Бъкс със 119-116 в Бостън на 22 ноември.

Холидей получи овации, когато видео за почит беше излъчено на таблото на Fiserv Forum по време на първото изчакване на играта.

Селтикс: домакин на Хюстън Рокетс в събота.

Бъкс: домакин на Голдън Стейт Уориърс в събота.