Портис отбелязва 30 точки, Бъкс победи Меджик със 117-99 без контузен Адетокумбо
AP News | 2024-04-11 | 04:49:19

МИЛУОКИ (AP) — Боби Портис има 30 точки, девет борби и пет откраднати топки в кариерата си, за да помогне на Милуоки Бъкс да издържат отсъствието на Янис Адетокумбо и победиха Орландо Меджик със 117-99 в сряда вечерта.

Бъкс играха една нощ, след като Адетокумбо остави победата със 104-91 над Бостън Селтикс заради разтегнат ляв прасец. Бъкс обявиха в сряда, че двукратният MVP ще пропусне последните три мача от редовния сезон, въпреки че наличността му за началото на плейофите остава несигурна.

„Няма график или нещо подобно, но ние Имам най-добрия екип, който работи с него“, каза треньорът на Бъкс Док Ривърс преди мача. „Няма човек, който да работи по-здраво от него. Ти знаеш това. Той ще се върне, когато трябва. Ще разберем кога е това.”

Деймиън Лилард имаше 29 точки и осем асистенции за Бъкс, които се подобриха до 4-3 в мачовете, които Антетокумпо пропусна този сезон. Джей Краудър вкара 14 точки от пейката. Пат Бевърли имаше 13 точки, осем борби и шест асистенции.

Милуоки (49-31) е с 1 1/2 мача пред Ню Йорк (47-32) и два мача пред Кливланд (47-33) в надпреварата за номер 2 в плейофите на Източната конференция зад Бостън Селтикс, които вече постигнаха най-добрия рекорд в редовния сезон на НБА.

Меджик (46-34) загубиха две поредни и три от четири, докато се опитват да спечелят един от първите шест поставени в Източната конференция и да избегнат попадането в ситуация на игра. Орландо преследва първото си място в плейофите от 2020 г. и едва третото от 2012 г.

Орландо гостува на Филаделфия в петък и приема Милуоки в неделя в последните си два мача от редовния сезон.

Коул Антъни вкара 23 точки, Паоло Банчеро 20 и Джалън Съгс 18 за Меджик. Франц Вагнер от Орландо пропусна втори пореден мач поради изкълчен десен глезен.

Меджик вкара първите пет точки в мача, но Бъкс отговориха със 7-0. Въпреки че Меджик изравни мача няколко пъти в следващите 2 1/2 минути, те никога повече не водеха.

Портис имаше 24 точки и четири отнети топки само през първото полувреме, за да помогне на Бъкс да поведат с 64-50 на почивката. През първите 1 1/2 четвърти на мача Орландо допусна 10 обърквания и Бъкс надминаха Меджик с 16-0 по точки при объркване.

Бъкс поддържаха двуцифрен аванс през второто полувреме.

Резервният гард на Бъкс А. Дж. Грийн игра 15 минути, преди да напусне с изкълчен ляв глезен.

Маджик: във Филаделфия в петък вечер.

Бъкс: в Оклахома Сити в петък нощ.