Поставената под номер 3 Орегон Стейт се завръща към Sweet 16 с победа с 61-51 над Небраска
AP News | 2024-03-24 | 00:24:33

КОРВАЛИС, Орегон (AP) — Талия фон Оелхофен имаше 19 точки и осем асистенции, за да помогне на третата поставена Орегон Стейт да продължи напред до Sweet 16 с победа с 61-51 във втори кръг над номер 6 Небраска в неделя в женския NCAA турнир.

Рейгън Биърс добави 10 точки за Бобрите, които ще прекосят страната до Олбани, за да се изправят срещу победителя от мача от втори кръг в понеделник между втория поставен Нотр Дам и номер 7 Оле Мис в Саут Бенд.

Джаз Шели имаше 10 точки и седем асистенции за Хъскърс, които не са напредвали в Sweet 16 от 2013 г. Тя беше единственият играч на Небраска с двуцифрен брой.

Поставянето на Алексис Марковски дръпна Huskers в рамките на 35-29, насочвайки се към четвъртата четвърт, но Beavers отговориха с три поредни тройки, за да покачат с 44-29. Небраска отговори с 6-0 серия, за да се върне в рамките на едноцифрено число.

Фон Оелхофен, която носеше ръкав на ръката си с думата „сърце“, изписана с магически маркер, удари тройка, която направи 49-35 за Орегон Стейт при 3:46 преди края.

Покриването на Натали Потс доближи Хъскърс до 59-51 в последните моменти, но в крайна сметка Небраска не успя.

Бобрите (26-7) победиха №14 Източен Вашингтон в първия кръг със 73-51. Но Huskers представиха по-голямо предизвикателство с 6-foot-3 Markowski и петокурсника Шели. Марковски записа средно 15,9 точки и 10,6 борби преди мача в неделя.

Небраска (23-13) напредна в Sweet 16 през 2010 и 2013 г. Последното участие на Huskers в турнир дойде през 2022 г., когато загубиха в първия кръг от Gonzaga.

Небраска изпусна преднина от 17 точки, но успя да победи номер 11 Texas A&M с 61-59 в първия кръг.

Биърс, 6-4 AP трети отбор All-American, имаше 19 точки и девет борби при победата в петък, но изплаши Бийвърс в края на третата четвърт срещу Ийгълс, когато тя падна на корта стискайки десния си глезен. Тя не се върна.

Тя започна срещу Небраска, но имаше проблеми с фаула, като получи четвъртия си удар в края на третата четвърт и се отправи към пейката.

Орегон Стейт, който се бори за завръщане в Sweet 16 за първи път от 2019 г., започна силно, като поведе с 16-4 в първата четвърт след отпадането на Тимеа Гардинър. Бобрите водеха с 19-11 през втората четвърт.

Тройка на Доминика Паурова увеличи преднината до 26-13. Но Небраска се събра преди полувремето, за да намали разликата до 28-21 на почивката. Беше почти по-близо, но джъмпера на Кендъл Коли при зумера беше премахнат.

Небраска беше наранен през първото полувреме от лоша стрелба по периметъра, като уцели само един от девет опита.

Марковски отвори второто полувреме с пауза, за да доближи Хъскърс до пет точки, докато и двата отбора се бореха от пода.

Посещаемост беше обявена на 7227, рекорд за игра на турнир на NCAA в Gill Coliseum.