Поставеният под номер 9 Мисисипи Стейт изумява 5-ия Тенеси на четвъртфиналите на SEC 73-56
AP News | 2024-03-15 | 21:32:18

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Камерън Матюс и Джош Хъбард отбелязаха по 18 точки, а деветият поставен Мисисипи Стейт доминираше над петия класиран Тенеси 73-56 в петък на четвъртфиналите на турнира на Югоизточната конференция.

Тази победа трябва да изтласка Bulldogs (21-12) твърдо от балона на турнира NCAA с втората им победа над поставения под номер 1 Тенеси този сезон. Те ще играят срещу победителя от номер 15 Южна Каролина и номер 12 Обърн на полуфиналите в събота, първият им полуфинал от спечелването на това събитие през 2009 г.

Мисисипи Стейт, който завърши редовния сезон на четири- подхлъзване на играта, никога не изостанал срещу топ семената на SEC, като Vols успяха да направят едно равенство при 2-2. Булдогите също задържаха Далтън Кнехт, играч на годината на AP SEC, който отбеляза средно 25,5 точки в лигата, до 14 точки.

Тенеси (24-8) навреди на надеждите си за първия поставен под номер 1 за турнира на NCAA в историята на програмата с втора поредна загуба.

Шампионите от редовния сезон дойдоха с цел да добавят турнирна титла за първи път от 1942-43 г. насам. Те си тръгват като губещи на четвъртфиналите за втора поредна година, след като спечелиха този турнир през 2022 г.

Zakai Zeigler имаше най-високите 20 точки в мача, а Jahmai Mashack добави 10 за Тенеси.

Доброволците имаха много оранжево за подкрепа с феновете, които отчаяно искаха да им дадат енергия. И все пак те се бореха да стрелят, независимо колко отворен беше погледът към коша. Мисисипи Стейт, който победи LSU в откриването на турнира, изглежда не можеше да пропусне.

Булдогс стреляха 62,5% от пода и водеха с 38-19 на полувремето, като Шон Джоунс-младши завърши доминиращия старт със забивка, за да победи зумера след рядък пропуск на съотборник. Те държаха Тенеси на най-ниското за сезона точки през първото полувреме, три по-малко от последния път, когато тези отбори се срещнаха.

Мисисипи Стейт водеше с цели 23 в средата на второто полувреме. Когато Vols стигна до 60-48 с 10 поредни точки, D.J. Джефрис удари 3 и след това спускане, за да потуши надеждите на Тенеси за завръщане.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Щатът на Мисисипи: Булдогс са един от 16-те отбора с поне две победи над отборите от топ 10 по време на мачове в лигата и това беше още една победа след победата над Тенеси през януари.

Тенеси: Кнехт измъкна Vols от няколко слаби представяния през първото полувреме по време на редовния сезон с големи бягания сам. Този път той беше 2 от 9 през второто полувреме. ... Vols вече са 10-4 срещу Bulldogs с треньор Рик Барнс.

Мисисипи Стейт беше пометен от Южна Каролина, включително във финала на редовния сезон 93- 89 в продължение. Булдогс се разделиха с Обърн, като всеки отбор побеждаваше на домашния си терен.